Buket Aydın Kimdir?


(3) (2)
Ad Soyad Buket Aydın
Meslek Sunucu
Yaşı 39 (1985-01-01)
Boyu 1.67
Kilosu 55 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim İstanbul Kültür Üniversitesi
Eşi Erce Baykal
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri Bursa

Biyografi

Buket Aydın, 1 Ocak 1985 tarihinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Bölümü’nde tamamlamıştır. Yüksek lisansını Attila İlhan şiirleri üzerine yapmıştır.  

Babasının arkadaşı vasıtasıyla bir radyo programında sunuculuk yapmaya başlayan Aydın, kendini bu alanda geliştirebilmek adına Kadıköy’de yer alan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda eğitim almıştır.  

Bir süre burada tecrübe edinen Buket Aydın, bir yıl boyunca radyoda haber spikerliği yapmış, sonrasında da Kanaltürk’e geçmiştir. Televizyon alanında ilk kez Kanaltürk’te tecrübe edinen spiker, spor bülteni ve hafta sonu ana haber bülteni sunuculuğunu da üstlenerek, kariyerine TRT Türk kanalında program sunuculuğu ile devam etmiştir.  

2011 yılında NTV haber kanalına geçiş yaşan güzel sunucu, burada bir süre haber bülteni sunduktan sonra, NTV Gece Bülteni Kuşağı’nda moderatör görevinde yer almıştır.  

Sonrasında kariyerine Kanal D televizyon kanalında Ana Haber Bülteni sunumu yaparak devam eden Aydın, CNN Türk’te de 40 adlı programda sunuculuk yapmaktadır. 2013 yılında iş insanı Erce Baykal ile dünya evine giren sunucu, Nişantaşı Üniversitesi’nde Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğretim görevlisidir.  

Eş: Erce Baykal (e. 2013)

Etkin yıllar: 2010-günümüz

TV şovları: Kanal D Haber, Gece Bülteni

İşverenler: Kanaltürk, TRT Türk, NTV, Kanal D

17 Nisan 2020 Cuma 15:41 - 02 Mayıs 2020 Cumartesi 16:47

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Buket Aydın
Meslek Sunucu
Yaşı 39 (1985-01-01)
Boyu 1.67
Kilosu 55 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim İstanbul Kültür Üniversitesi
Eşi Erce Baykal
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri Bursa
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler