Ferda Yıldırım Kimdir?


(22) (7)
Ad Soyad Ferda Yıldırım
Meslek Sunucu
Yaşı 46 (1977-04-28)
Boyu 1.74
Kilosu 55 KG
Burcu Boğa
Göz Rengi Yeşil
Eğitim Lisans
Eşi Mehmet Sait Yılmazoğlu
Doğum Yeri Ankara

Biyografi

Ferda Yıldırım 28 Nisan 1977 tarihinde başkent Ankara’da dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransızca Öğretmenliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Sonrasında ilgisi üzerine aldığı eğitimin ardından ‘Ankara İletişim Fakültesi Spikerlik ve Metin Yazarlığı Sertifikası’ almış ve kariyerine televizyon hayatında devam etme kararı almıştır.  

Çalışma hayatına Radyo D, Radyo Foreks ve Hür FM’de radyocu olarak başlayan Yıldırım, televizyon hayatına 2000 yılında ‘Kanal D’ ekranları ile atılmıştır. Kanalda haber sunuculuğu da yapan başarılı spiker, 2005 yılında Habertürk’e geçiş yapmıştır. ‘Uyandırma Servisi’ isimli programda hem editörlük hem de sunuculuk yapan Yıldırım, 2008 yılına kadar da aynı kanalda görevini sürdürmüştür.  

Bu süre içerisinde ‘Alem FM’ isimli radyo haber merkezinde de görev alan güzel spiker, 2008 yılında Her Şeyi Söylemek Mümkün, Zevkler ve Renkler, Şan Kapıdan Bakınca gibi programlarda Doğa Rutkay ile birlikte editör görevinde yer almıştır.  

2008 ve 2010 yılları aralığında Cine 5 adlı kanalda ‘Ana Haber’ sunuculuğu ile seyirci karşısına çıkmış ve buradan da Beyaz Tv adlı kanala geçmiştir.  

Beyaz Tv’de ‘Basın Kulisi’ adlı programın yanı sıra ‘Ana Haber Bülteni’ sunuculuğunu da yapan başarılı spiker, şimdilerde ise ‘Her Açıdan’ adlı programda sunuculuk yapmaktadır.  

2018 yılında Mado’nun Genel Koordinatörlüğü görevinde yer alan Mehmet Sait Yılmazoğlu ile dünya evine giren Ferda Yıldırım, boğa burcu özelliklerini taşımaktadır.  

08 Mayıs 2020 Cuma 15:28

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Ferda Yıldırım
Meslek Sunucu
Yaşı 46 (1977-04-28)
Boyu 1.74
Kilosu 55 KG
Burcu Boğa
Göz Rengi Yeşil
Eğitim Lisans
Eşi Mehmet Sait Yılmazoğlu
Doğum Yeri Ankara
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler