Seray Sever Kimdir?


(6) (1)
Ad Soyad Seray Sever
Meslek Sunucu
Yaşı 51 (1973-02-27)
Boyu 1.67
Kilosu 57 KG
Burcu Balık
Göz Rengi Yeşil
Eğitim Boğaziçi Üniversitesi
Eşi Eray Sünbü
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Seray Sever, 27 Şubat 1973 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Orta öğretim eğitimini Doğuş Koleji’nde tamamlamış ve öğrencilik yıllarındaki başarıları ile TUBİTAK Matematik Ödülleri’nde derece almıştır. Yüksek öğretim eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlamış ve sonrasında şarkıcılığa yönelme kararı almıştır.  

Sever, 1990 yılında TRT ekranlarında yayınlanan ‘Popstop’ isimli yarışma programında sunuculuk yapmaya başlamış, 1994 yılında 21 yaşında Uğur Kozanoğlu ile evlenmiş ve 5 sene evli kalmıştır.  

2006 yılının Şubat ayında ise 5 şarkıdan oluşan ‘Yeni Bir Karar’ isimli albümünü Seyhan Müzik etiketi ile çıkarmıştır. Albümde yer alan ‘İçim Yanıyor’ ve ‘Yeni Bir Karar’ isimli şarkılarına video klip çeken Sever, bu süreç içerisinde büyük bir ün de kazanmıştır.  

Hakan Altun, Kürşat Başar, Ömer Durak ve Eray Sümbül ile yaşamış olduğu birliktelikler ile de gündeme gelen güzel şarkıcı, 2008 yılında da Zodyak Prodüksiyon isimli şirketini kurmuştur.  

Aslen İstanbul Kadıköylü bir babanın kızı olan Sever, kurduğu şirketinde televizyon programlarının yanı sıra, dizi, reklam ve sinema prodüksiyonları da yapmaktadır.  

Güzel sunucu, Sabah Şekerleri, ATV’de Pazar, Seç Bakalım, Şans Kapıyı Çalınca, Popstar, Turkstar, Seray Sever ve Erkekler, Her Şey Dahil, Gel Yazın Konuşalım gibi pek çok yarışma programında da yer almıştır.  

Sever, şimdilerde ise Tv 8 ekranlarında yayınlanan ‘Doya Doya Moda’ isimli yarışma programında jüri üyeliği yapmaktadır.  

Balık burcu özelliklerine sahip olan Seray Sever, 1.65 metre uzunlukta ve 61 kilogram ağırlıktadır.  

Kardeşleri: Soner Sever
Ebeveynler: Serap Sever, Tamer Sever
Meslek: Nimet Seray Sever, Türk sunucu, oyuncu, şarkıcı ve yapımcı

21 Nisan 2020 Salı 14:51 - 02 Mayıs 2020 Cumartesi 16:54

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Seray Sever
Meslek Sunucu
Yaşı 51 (1973-02-27)
Boyu 1.67
Kilosu 57 KG
Burcu Balık
Göz Rengi Yeşil
Eğitim Boğaziçi Üniversitesi
Eşi Eray Sünbü
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler