Oytun Erbaş Kimdir?


(1) (0)
Ad Soyad Oytun Erbaş
Meslek Doktor
Yaşı 45 (1978-11-15)
Boyu 1.78
Kilosu 78 KG
Burcu Akrep
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi
Eşi Bilinmiyor
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İzmir

Biyografi

Oytun Erbaş, yüksek öğretim eğitimini 2001 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamış ve dönem ikinciliği derecesiyle mezun olmuştur. Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS)’nda 7 defa ilk 10’a girerek derece almayı da başarmıştır.  

AR-GE çalışmaları alanında uzman olan Erbaş, sinirbilim, biyolojik psikoloji, fizyoloji ve fizyopatoloji alanlarında da dersler vermektedir.  

Fizyoloji Bilim Dalında Doçent Doktor unvanı ile çeşitli üniversitelerde öğretim üyeliğini yapan Erbaş, Amerika Birleşik Devletleri’nin Illinois eyaletinde yer alan “Experimental Medicine” ve Gebze Kocaeli & Tubitak Teknoloji Geliştirme bölgesinde yer alan “Deneysel Tıp” isimli ilaç ARGE Laboratuvarlarının da kuruculuk görevini üstlenmiştir.
 
Çok sayıda deneysel çalışmada görev alan Oytun Erbaş, 2003 yılında Uluslararası Otolojik Cerrahi Derneği’nden Kulak Burun Boğaz Hastalıkları alanında “Politzer Ödülü” almaya layık görülmüştür. Aynı yıl Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Derneği’nden de “Jacques Duparc Ödülü” almayı başarmıştır.  

Ulusal kongrelerde de çok sayıda en iyi proje ve en iyi sözlü bildiri alanlarında ödül almayı başaran uzman doktorun, uluslararası indekslerde dizinlenmekte olan dergilerde de 100’den fazla bilimsel makalesi yayımlanmıştır.  

Çok iyi derecede İngilizce bilmekte olan Erbaş, İstanbul Bilim Universitey Florence Nightingale Journal of Medicine ile İstanbul Bilim University Florence Nightingale Jorunal of Transplantation adlı dergilerde de yayın sekreterliği ve yayın editörlüğü görevini üstlenmiştir. 
 
Oytun Erbaş’ın çalışma alanları içerisinde de inflomasyon ve psikiyatrik ilişkiler, epilepsi mekanizmaları ve tedavisi, oksitosin etkileri, nörogelişimsel bozukluklar (otizm) ve tedavisi, diyabetik nöropatide nöroprotektif ilaç denemeleri yer almaktadır.  

28 Mayıs 2020 Perşembe 21:38 - 30 Mayıs 2020 Cumartesi 19:28

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Oytun Erbaş
Meslek Doktor
Yaşı 45 (1978-11-15)
Boyu 1.78
Kilosu 78 KG
Burcu Akrep
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi
Eşi Bilinmiyor
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İzmir
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler