İshak Sağlam Kimdir?


(2) (0)
Ad Soyad İshak Sağlam
Meslek Siyasetçi
Yaşı 58 (1966-01-01)
Boyu 1.79
Kilosu 74 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Siyah
Eğitim Lisans
Eşi Bilinmiyor
Doğum Yeri Batman

Biyografi

İshak Sağlam, 1966 yılında Batman’ın Kozluk isimli ilçesinde dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimi için Diyarbakır’a gitmeyi tercih etmiştir.  

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden başarıyla mezun olmuştur. Çalışma hayatına serbest avukat olarak 1992 yılında başlamıştır.  

Sağlam, 1992 yılında başladığı serbest avukatlık mesleğini başarıyla yürütmektedir. Ayrıca bu alandaki üstün başarıları ile son derece önemli davalara da bakması ile tanınmaktadır.  

İshak Sağlam, avukatlık alanındaki başarısı sebebiyle, 28 Şubat ve FETÖ yargısı mağdurlarının dosyalarını da yakın bir şekilde takip etmiştir.  

Kendisinden önce Hür Dava Partisi’nde Genel Başkan olarak yer alan Zekeriya Yapıcıoğlu, Diyarbakır’dan bağımsız milletvekili adayı olmuştur. Bu yüzden de partiden istifa etmiş ve yerine vekaleten Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz gelmiştir.  

Sonrasında partinin Genel Başkanlığı için yapılan oylama sonucunda İshak Sağlam seçilmiştir. Sağlam ayrıca ‘Mustazaf Der Genel Başkanlığı’ görevini de üstlenmiştir.  

İshak Sağlam, 3 kız, 4 erkek olmak üzere toplamda 7 çocuğa sahiptir.  

13 Temmuz 2020 Pazartesi 16:34

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad İshak Sağlam
Meslek Siyasetçi
Yaşı 58 (1966-01-01)
Boyu 1.79
Kilosu 74 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Siyah
Eğitim Lisans
Eşi Bilinmiyor
Doğum Yeri Batman
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler