Eren Bakıcı Kimdir?


(4) (1)
Ad Soyad Eren Bakıcı
Meslek Sanatçı
Yaşı 40 (1984-05-18)
Boyu 1,68
Kilosu 50 KG
Burcu Boğa
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Bilinmiyor
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Eren Bakıcı, 18 Mayıs 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Ayşe’dir. Esen isminde kardeşe sahiptir.  

İlköğretim eğitimine Özel İdeal Koleji’nde başlayan Eren Bakıcı, orta okul ve lise eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü ile devam etmiştir. Yüksek öğretim eğitimine aynı okulda devam etmiş ve Modern Dans Bölümü’nü bitirmiştir.  

Atatürk Kültür Merkezi Çocuk ve Gençlik Balesi’nde sergilenen oyunlarda da sahne alan Eren Bakıcı, Londra’da ‘Urdang Dance Academy’de ve Budapeşte’de dans eğitimi almıştır.  

‘Dans@’ isimli grupla Çin’de Türkiye’yi temsil etmiş ve Britney Spears, Michael Jackson gibi dünya yıldızlarıyla çalışmış olan Selahattin Kara ile 1 aylık workshop çalışması yapmıştır.  

‘Yıldızların Altında’ adlı müzikalde de sahne alan dansçı, 2005 yılında da çocukluk arkadaşları olan Yasemin Yürük, Gülçin Ergül ve Cemre Kemer ile ‘Hepsi’ grubunu kurmuşlardır.  

Avrupa Yakası ve Benim Annem Bir Melek, Bana Baba Dedi gibi dizilerde de konuk oyuncu olarak yer almış ve ‘Kısık Ateşte 15 Dakika’ isimli sinema filminde de Ceylan karakterine hayat vermiştir. Ayrıca 2011 yılında ‘Kral Pop’ ile Türkiye turnesine çıkmıştır.

Boğa burcu özelliklerine sahip olan Eren Bakıcı, 1.68 metre uzunlukta ve 50 kilogram ağırlıktadır.  

14 Aralık 2020 Pazartesi 14:16

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Eren Bakıcı
Meslek Sanatçı
Yaşı 40 (1984-05-18)
Boyu 1,68
Kilosu 50 KG
Burcu Boğa
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Bilinmiyor
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler