Koray Avcı Kimdir?


(3) (1)
Ad Soyad Koray Avcı
Meslek Sanatçı
Yaşı 40 (1984-01-01)
Boyu 1,70
Kilosu 70 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Bilinmiyor
Doğum Yeri Ankara

Biyografi

Koray Avcı, 1 Ocak 1984 tarihinde başkent Ankara’da dünyaya gelmiştir. Aslen Erzincan Tercan kökenlidir.  

Çocukluğunu doğduğu şehirde geçiren ve burada büyüyen Avcı, küçük yaşlarda resim ve müziğe karşı ilgi duymaya başlamıştır.  

İlk olarak Ankara’da bazı performans mekanları ile şarkı söylemeye başlamış olsa da ailesi tarafından pozitif bilim alanına yönlendirilmiştir. Yüksek öğretimi için Muğla Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nü tercih etmiş ve bölümünü başarıyla da tamamlamıştır.  

Öğrencilik yıllarında Acun Ilıcalı tarafından hazırlanan ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ isimli programa arkadaşı Osman Arslan ile katılarak ‘beatbox ve Volkan Konak taklidi’ yapmış ve sonrasında 2’inci tura yükselmeyi de başarmıştır.  

Sokakta gitar çalan bir arkadaşının yanına oturarak şarkı söylemeye başlayan Koray Avcı’nın hayatı, bu sayede değişime uğramış ve sokak sanatçılığına soyunmasında öncü olmuştur.  

Eğitimini 2012 yılında tamamlamasının ardından Ankara’ya dönüş yapan şarkıcı, şansını Ankara sokaklarında da denemeye karar vermiştir. Bu kez yine başka bir gitarcı arkadaşı ile sokakların yanı sıra, toplu taşıma araçlarında da şarkı söyleyip çalmaya başlamış ve 2012 yılında metroda seslendirmiş olduğu bir şarkının videoya kaydedilerek ilgi görmesi üzerine, Avcı kendi videolarını çekerek YouTube ve diğer sosyal medya paylaşım sitelerinde yayınlamıştır.  

Sosyal medya sayesinde kısa sürede bir ün edinen Avcı, talepler doğrultusunda hem yurtiçi hem de yurt dışında konserler vermiştir.  

Yılda 180’e yakın konser veren şarkıcı, Dokuz Sekiz Müzik’in sahibi Ahmet Çelenk’le tanıştıktan sonra, bir albüm yapma girişiminde bulunarak, 28 Ağustos 2015 tarihinde ‘Aşk İle’ aldı solo albümünü yayınlamıştır.  Neşet Ertaş, Saki Çimen, Mazlum Çimen, Zeliha Sıkık, Soner Akalın, Feyzullah Eti gibi ünlü isimlerin şarkılarının yanı sıra söz müziği kendine, gitaristliği de Köksal Fındık’a ait olan 4 yeni şarkıya da albümünde yer vermiştir.  

İlk solo albümü ile uzun bir dönem satış rekorları kıran Avcı, çıkış şarkısı olan ‘Sen’e bir video çekmiş ve yönetmen koltuğunda Hasan Koyuncu’nun oturduğu bu video klibin izlenme rakamları 135 milyondan fazlasına ulaşmıştır.  

Türkiye’nin çok sevilen türkülerinin yanı sıra her yöreye dair şarkı da seslendiren Avcı, 24 Haziran 2016 tarihinde tekrar Dokuz Sekiz Müzik etiketi ile ‘Sonra Dersin Ki’ adlı albümünü yayınlamış ve çok sayıda şarkıyı da seslendirmiştir.  

Oğlak burcu özelliklerine sahip olan Koray Avcı, 1.70 metre uzunlukta ve 70 kilogram ağırlıktadır.  

28 Kasım 2020 Cumartesi 18:35

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Koray Avcı
Meslek Sanatçı
Yaşı 40 (1984-01-01)
Boyu 1,70
Kilosu 70 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Bilinmiyor
Doğum Yeri Ankara
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler