Ahmet Hamdi Çamlı Kimdir?


(0) (0)
Ad Soyad Ahmet Hamdi Çamlı
Meslek Siyasetçi
Yaşı 59 (1965-01-01)
Boyu -
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Fatma Hilal Çamlı
Sevgilisi -
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Ahmet Hamdi Çamlı, Ahmet Zeki ve Sabahat çiftinin çocukları olarak 1965 yılında İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimini Newport Üniversitesi Davranış Bilimleri Bölümü’nde tamamlamıştır. Eğitimine İlahiyat Fakültesi ile devam etme kararı almıştır.  

Fatih İlçesi’nde Yönetim Kurulu’nun yanı sıra, İl Teşkilatları ve Genel Merkez Teşkilatlarında da çeşitli görevler üstlenmiştir.  

İstanbul İl Genel Meclis Üyesi olan Ahmet Hamdi Çamlı, Belediye Meclis Üyeliği, Türkiye İzcilik Federasyonu Yönetim Kurulu, İcra Kurulu, Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanlığı gibi çok sayıda alanda da görev almıştır.  

Ayrıca ‘Star’ gazetesinde köşe yazarlığı da yapmakta ve orta düzeyde Arapça ve İngilizce konuşabilmektedir.  

İstanbul İl Genel Meclis Üyeliği görevini üstlenen siyasetçi, 2009 Yerel Seçimleri Belediye Meclis Üyeliği’nde de yer almıştır. 12 Haziran ve 7 Haziran Genel Seçimlerinde de ‘Belediye Meclis Üyeliği’ görevinden ayrılan siyasetçi, İstanbul’un 2. seçim bölgesinde 16’ıncı sıradan milletvekili görevine adaylığını koymuş fakat seçimi kazanamamıştır.  

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Üyesi olan Çamlı, İlim Yayma Cemiyeti ve İlim Hizmet ve Araştırma Merkezi’ni de desteklemektedir.

Özellikle Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığından beri, gönüllü şoförlüğünü yapması ile bilinmektedir.

Ahmet Hamdi Çamlı, Recep Tayyip Erdoğan’ın da desteği ile eski Rize Milletvekili ve Belediye Başkanı Şevki Yılmaz’ın yeğeni olan Hilal Hanım ile evlenmiş ve 3 çocuk sahibi olmuştur.  

20 yıllık şoförlüğünün ardından 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde İstanbul 2. Bölge 13. Sıradan aday gösterilen siyasetçi, ‘Adalet ve Kalkınma Partisi’nden milletvekili olmuştur.

Siyasi hayatına AK Parti’de devam eden Ahmet Hamdi Çamlı, 24 Haziran 2018 tarihindeki 27. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi seçimlerinde de 2. Bölge milletvekili olarak seçilmiştir.  

05 Aralık 2020 Cumartesi 15:40

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Ahmet Hamdi Çamlı
Meslek Siyasetçi
Yaşı 59 (1965-01-01)
Boyu -
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Fatma Hilal Çamlı
Sevgilisi -
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler