Fahrettin Altun Kimdir?


(8) (2)
Ad Soyad Fahrettin Altun
Meslek Siyasetçi
Yaşı 47 (1976-09-11)
Boyu 1.79
Kilosu 76 KG
Burcu Başak
Göz Rengi Mavi
Eğitim İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü
Eşi Fatmanur Altun
Doğum Yeri Almanya

Biyografi

Fahrettin Altun, 1976 yılında Almanya’nın Stuttgart şehrinde dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimine Mimar Sinan Üniversitesi’nde Sosyoloji Bölümü ile devam etmiş ve doktorasını da 2006 yılında İstanbul Üniversitesi’nde “McLuhan ve Baudrillard’ın Medya Kuramlarının Karşılaştırmalı Çözümlemesi” başlıklı tezi ile tamamlamıştır.  

2002 ve 2003 yılları arasında Utah Ünviersitesi Siyaset Bölümü’nde misafir araştırmacı olarak yer alan Altun, ayrıca İstanbul Şehir Üniversitesi’nin kurucu akademik kurulu içerisinde de yer almıştır.  

İletişim Fakültesi’nde kurucu koordinatörlük de yapan başarılı araştırmacı, 2008 ve 2014 yılları arasında da İstanbul Şehir Üniversitesi’nde ‘İletişim Bölüm Başkanlığı’ görevini üstlenmiştir.  

Medya ve iletişim sosyolojisi, siyasal iletişim, siyaset sosyoloji ve kültürel çalışmalar gibi çok çeşitli alanda araştırmalarda bulunan Fahrettin Altun, 2015 ve 2017 yılları arasında da İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde öğretim üyeliği yapmıştır.  

2014 ve 2018 yılları arasında da SETA İstanbul Genel Koordinatörlüğü ve SETA Genel Koordinatör Yardımcılığı görevlerinde de yer alan Altun, İbn Haldun Üniversitesi’nde ‘İletişim Fakültesi Dekanlığı’ da yapmıştır.  

Ayrıca, ‘Kriter’ dergisinde Genel Yayın Yönetmeni görevinde de yer alan Altun, TRT 1 ekranlarında da ‘Enine Boyuna’ ve ‘TRT Haber’de Dışa Bakış’ isimli televizyon programlarında yorumcu olarak seyirci karşısına çıkmıştır.  

Köşe yazarlığı ile bildiklerini paylaşan Altun, Sabah, Akşam ve Daily Sabah gazetelerinde de görev almış ve TRT 2 ile TRT Haber’de yayınlanan ‘Ayrıntı’ isimli programı hazırlamıştır.  

‘Yöneliş’ ve ‘Küre’ isimli yayınevlerinde de editör olarak yer alan Fahrettin Altun, ‘Anlayış’ isimli dergide yayın yönetmeni de olmuştur.  

Çeşitli kitaplara da imzasını atan köşe yazarı, ‘Modernleşme Kuramı’ isimli kitabın müellifi olmuştur. Ayrıca “Milletin Zaferi: 15 Temmuz”, “Terörün Kökenleri ve Terörle Mücadele Stratejisi”, “Türkiye’de Basın Özgürlüğü: Mitler ve Gerçekler” ve “15 Temmuz’da Medya” kitaplarının yazarları arasında yer almaktadır.  

28 Mayıs 2020 Perşembe 21:46 - 30 Mayıs 2020 Cumartesi 19:27

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Fahrettin Altun
Meslek Siyasetçi
Yaşı 47 (1976-09-11)
Boyu 1.79
Kilosu 76 KG
Burcu Başak
Göz Rengi Mavi
Eğitim İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü
Eşi Fatmanur Altun
Doğum Yeri Almanya
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler