Defne Samyeli Kimdir?


(4) (6)
Ad Soyad Defne Samyeli
Meslek Sunucu
Yaşı 52 (1972-03-17)
Boyu 1,74
Kilosu 59 KG
Burcu Balık
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Defne Samyeli, 17 Mart 1972 tarihinde Sendegül ve Haluk çiftinin çocukları olarak İstanbul’da Kasımpaşa Deniz Hastanesi’nde doğmuştur. Kökeni Malatya’ya dayanmaktadır. Babası Amiral’dir.  

Henüz 13 yaşındayken babasını kaybeden Samyeli, küçük yaşlarda TRT İstanbul Radyosu’nda çocuk kadrosuna girmiştir. Orta öğretim eğitimini Nişantaşı Anadolu Lisesi’nde tamamlamış ve okulunu 3’üncülük derecesiyle bitirmeyi başarmıştır.  

Yüksek öğretim eğitimine Boğaziçi Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü ile devam etmiş fakat çalışma hayatının yoğunluğu sebebiyle okulunu bitiremeyip, yatay geçiş yaparak İş İdaresi Bölümü’nden mezun olmuştur.  

Eski adıyla Magic Box olan ve sonradan İnter Star olarak değiştirilen güzellik yarışmasına katılan Samyeli, 24 Nisan 1991 tarihinde ‘Türkiye Üçüncü Güzeli’ olarak seçilmiştir. Sonrasında Senegal’daki Avrupa Güzellik Yarışması’na da katılmış ve dördüncü olmuş olsa da, birincinin elenmesinin ardından üçüncülük tacını giymiştir.  

Güzellik derecelerinin ardından, sunuculuğa yönelmiş ve İnter Star ekranlarında yayınlanan ‘Youngstar Galaxy’ adlı gençlik programında sunuculuk yapmıştır. Kariyerine bu alanda devam eden güzel sunucu, Salı Pazarı isimli programın da sunuculuk görevini üstlenmiştir.  

En önemli çıkışını 1991 yılında ‘Magic Box’ adlı kanalda Ümit Aktan ile ‘İyi Günler Türkiye’ adlı sabah programı ile yaşayan başarılı sunucu, sonrasında Tuncay Özkan yönetiminde olan Kanal D Ana Haber Bülteni’nde de haber sunucusu olarak izleyici karşısına çıkmıştır. Ayrıca bu dönemde Milliyet Gazetesi’nde de köşe yazarlığı yapmıştır.  

Show Tv Ana Haber Editörlüğü de yapan Defne Samyeli, bu dönemde Güneş Gazetesi’nde de köşe yazarlığı yapmıştır.  

Kariyerine ayrıca şarkıcılıkla da devam eden Samyeli, 4 Temmuz 1994 tarihinde Melih Kibar şarkılarından oluşan ‘Tek Başına’ adlı bir albüm yayınlamıştır. Müzik alanında kendisini geliştirmek adına da Belkıs Aran, Gül Sabar ve Tülay Uyar gibi isimlerden eğitim almıştır.  

29 Haziran 1995 tarihinde mimar Eren Talu ile dünya evine giren başarılı sunucu, 2009 yılının Ekim ayında ise ayrılık kararı almıştır. 2011 yılında boşanan çiftin bu beraberliklerinden Deren ve Derin adında iki de kız çocuğu olmuştur.  

2013 yılında siyasetçi Hüsamettin Özkan’ın eski damadı olan Emre Alkin ile nişanlanan Samyeli, bu beraberliğini de çok geçmeden sonlandırmıştır.  

Sonrasında oyunculuğa yönelme kararı alarak, 2013 yılında Fox Tv ekranlarında Gani Müjde’nin kaleme aldığı ‘Babam Sınıfta Kaldı’ adlı televizyon dizisinde yer almış, bu alanda kendisini geliştirmek isteyerek, Atölye Craft’ta oyuncu koçu Deniz Erdem ile de beraber çalışmaya başlamıştır.  

Anthony Bova’nın oyunculuk atölyesine de katılan güzel oyuncu, ayrıca Los Angeles’ta Eric Morris ile enstürmantal,  monolog, sahne çalışması ve işçilik yapmaktadır. Ayrıca dizi oyunculuğuna devam etme kararı alan Defne Samyeli,  şimdilerde Star Tv ekranlarında yayınlanmakta olan 'Sol Yanım' adlı dizi ile izleyici karşısına çıkmaktadır. 

Balık burcu özelliklerine sahip olan Defne Samyeli, 1.74 metre uzunlukta ve 59 kilogram ağırlıktadır.  

Defne Samyeli'nin yer aldığı bazı tv programları:

1998 - Defne Samyeli İle Flaş Haber (Kanal D)

2002 - Seçim 2002 (Show Tv)

2004 - Seçim 2004 (Show Tv)

2007 - Seçim 2007 (Show Tv)

2011 - 45 Dakika (A Haber)

2015 - Kurtlar Vadisi Pusu 9. Sezon (Asya) (Televizyon Dizisi)

18 Temmuz 2020 Cumartesi 14:19 - 08 Kasım 2020 Pazar 11:12

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Defne Samyeli
Meslek Sunucu
Yaşı 52 (1972-03-17)
Boyu 1,74
Kilosu 59 KG
Burcu Balık
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler