Hayrettin Karaoğuz Kimdir?


(1) (1)
Ad Soyad Hayrettin Karaoğuz
Meslek Oyuncu
Yaşı 40 (1984-01-01)
Boyu 1,78
Kilosu 75 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Mavi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Hayrettin Karaoğuz, 1 Ocak 1984 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlköğretim eğitimini Ahmet Hamdi Tanpınar İlköğretim Okulu’nda tamamlamıştır. Orta öğretim eğitimine Yahya Kemal Beyatlı Lisesi’nde devam etmiştir.  

Lisans eğitimini Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü ile sürdüren Hayrettin Karaoğuz, öğrencilik sürecinde tiyatro kulübüne dahil olmuştur.  

2004 ve 2009 yılları arasında Dario Fo’nun ‘Klakson Borazan ve Bırtlar’ isimli oyunda komiser rolü ile sahne alan oyuncu, Alfred Jerry’nin ‘Kral Übü’ isimli oyunda da başrol oynamış ve seyircinin beğenisini kazanmıştır.  

Kral Übü oyunundaki başarısı ile ‘İstanbul Belediyesi Kültür A.Ş.’nin ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülüne layık görülmüştür.  

İş İşten Geçti, Savaş Baba, Ayak Bacak Fabrikası, Yaratık gibi oyunlarda da sahne alan oyuncu, öğrencilik sürecinde çekmiş olduğu videolarla da sosyal medyada tanınmaya başlamıştır.  

Beyoğlu’nda stand-up gösterileri sergileyen oyuncu, Çağan Irmak’ın ‘Issız Adam’ adlı filmine karşılık ‘Kızsız Adam’ videosu çekerek büyük bir ses getirmiştir.

Reklam filmlerinde de yer alan başarılı oyuncu, Hayrettin ve Harry programlarında da yer almıştır.  

2013 yılında Los Angeles YouTube stüdyolarında çalışma yapmak adına Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles kentine giden Hayrettin Karaoğuz, Gelecekten Bir Gün, Vezir Parmağı gibi yapımlarda da yer alan olan yakışıklı oyuncu, TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Kalk Gidelim’ adlı televizyon dizisinde Ercan karakterine hayat vermiştir.

2019 yılında TV 8’de yayınlanan Exatlon Challenge yarışmasına dahil olmuştur. Şimdilerde ise TV8 ekranlarında yayınlanmakta olan 2021 Survivor yarışmasında Ünlüler Takımı'nda mücadele etmektedir.

Oğlak burcu özelliklerine sahip olan Hayrettin Karaoğuz, 1.78 metre uzunlukta ve 75 kilogram ağırlıktadır.  

18 Kasım 2020 Çarşamba 10:38 - 05 Ocak 2021 Salı 19:29

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Hayrettin Karaoğuz
Meslek Oyuncu
Yaşı 40 (1984-01-01)
Boyu 1,78
Kilosu 75 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Mavi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler