Demet Işıl Yılmaz Kimdir?


(2) (2)
Ad Soyad Demet Işıl Yılmaz
Meslek Youtuber
Yaşı 35 (1988-08-25)
Boyu -
Burcu Başak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Ali Gökçe Yılmaz
Sevgilisi -
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Demet Işıl Yılmaz, 25 Ağustos 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Prodüktör Metin İlhan ve Mürşide Şenel’in kızıdır. Ablası Başak İlhan’dır.  

Anne ve babasının ayrılmasının ardından Antalya’ya yerleşmiştir. İlköğretim ve orta öğretim eğitimini Antalya Koleji’nde tamamlamıştır.  

Yüksek öğretim eğitimine İstanbul Ticaret Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü ile devam etmiştir.  

Esra Ceyhan ve Seda Sayan’ın programlarında konuk asistan olarak çalışmaya başlayan Demet Işıl Yılmaz, Seyfi Dursunoğlu ile Huysuz’la Görücü Usulü, İkbal Gürpınar ile Film Gibi, Teknoklik ve Başka Sohbetler programlarında da sunuculuğun yanı sıra yapımcılık da yapmıştır.

Doğan Medya Grubu bünyesinde yer alan E-Kolay ve net video servislerinin başına geçmiş ve Mahmure.com ile de Türkiye’de ilk kez kadın programını dijital ortamda yapmayı başarmıştır. ‘25’ ve ‘Öyle Evlenilmez Böyle Evlenilir’ isimlerinde 2 kitap yazmıştır.  

2013 yılında Ali Gökçe Yılmaz ile dünya evine girmiş ve bu beraberliğinden Ali Emir adında oğlu olmuştur.  

Hürriyet web Tv ve Mynet.com Nasıl Tv’nin kuruluşunda da yer alan Yılmaz, 2017 yılında ise kariyerine ara verme kararı almıştır.  

2018 yılında YouTube kanalı ile tekrar çalışma hayatına dönmüş ve anne & çocuk konulu içerikler yayınlamaya başlamıştır.  

İstinye Üniversitesi ve Ayvansaray Üniversitesi’nde ders verem Demet Işıl Yılmaz, 2019 yılında ise kanser olduğu öğrenerek bu süreci yine YouTube kanalı üzerinden takipçileriyle paylaşmıştır.  

2020 yılının Ekim ayında ‘Kanseri Yenme’ videosu ile büyük yankı uyandırmış ve ‘Mecburiyetsiz’ adlı bir kitap kaleme almıştır.  

11 Kasım 2020 Çarşamba 12:36

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Demet Işıl Yılmaz
Meslek Youtuber
Yaşı 35 (1988-08-25)
Boyu -
Burcu Başak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Ali Gökçe Yılmaz
Sevgilisi -
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler