Nejat İşler Kimdir?


(1) (1)
Ad Soyad Nejat İşler
Meslek Oyuncu
Yaşı 52 (1972-02-29)
Boyu 1,82
Kilosu 68 KG
Burcu Balık
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Ön Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Bilinmiyor
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Nejat İşler, 29 Şubat 1972 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Orta öğretim eğitimini Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde tamamlamış ve bu yıllarda okulun tiyatro koluna girmiştir.

Üniversiteyi kazanamadığı için çay partileri düzenleyerek para kazanan İşler, borca girdiği için Mahmutpaşa’dan t-shirt alarak bu t-shirtleri Teşvikiye’de sattı. Satışlarına kışın ise kitap, dergi ve plak ile devam etti.  

İki yılın ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’nü kazanan Nejat İşler, vatani görev için okumaktan vazgeçti.  

10 yıl satış işleriyle uğraştıktan sonra Taksim’de dolaştığı sırada Dünya Tiyatrolar Günü etkinlikleri kapsamında bedava gösterimde olan ‘Danton’un Ölümü’ isimli oyunu seyretti ve o günün ardından oyunculuk yapmaya karar verdi.  

Bu kararı üzerine Eskişehir’e konservatuvar sınavına girerek, kazandı. İstanbul’a döndüğünde ise Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’ne başlayarak buradaki eğitimini de başarıyla tamamladı.  

Mezuniyet sürecine kadar devlet tiyatrolarının yanı sıra televizyon dizileri ile de izleyici karşısına çıkan başarılı oyuncu, 1995 yılında iki arkadaşıyla ‘Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu’nun kuruculuğunu üstlendi. Bu  

Bu dönemde ayrıca oyun da kaleme alan İşler, “Tuhaf Şehir Hikayeleri”, “Biz Zavallı Erkekler” ve “Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim” isimli 3 kitap yazdı.  

Gurur, Deli Yürek, Gülbeyaz, Aliye, Eylül Fırtınası, Kaybedenler Kulübü gibi pek çok yapımda da yer alan yakışıklı oyuncu, şimdilerde ‘Saygı’ isimli internet dizisinde Ercüment Çözer karakterine hayat vermektedir.  

Balık burcu özelliklerine sahip olan Nejat İşler, 1.82 metre uzunlukta ve 68 kilogram ağırlıktadır.  

Nejat İşler’in rol aldığı bazı diziler ve filmler:

2002- Gülbeyaz

2004- Anlat İstanbul

2004- Aliye

2007- Barda

2011- Kaybedenler Kulübü

2017 İstanbul Kırmızısı

17 Ekim 2020 Cumartesi 23:19 - 17 Ocak 2023 Salı 16:20

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Nejat İşler
Meslek Oyuncu
Yaşı 52 (1972-02-29)
Boyu 1,82
Kilosu 68 KG
Burcu Balık
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Ön Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Bilinmiyor
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler