Cantuğ Turay Kimdir?


(2) (1)
Ad Soyad Cantuğ Turay
Meslek Oyuncu
Yaşı 40 (1984-05-14)
Boyu 1,78
Kilosu 77 KG
Burcu Boğa
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Yüksek Lisans
Eşi Begüm Turay Topçu
Doğum Yeri Ankara

Biyografi

Cantuğ Turay, 14 Mayıs 1984 tarihinde başkent Ankara’da dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü’nde tamamlamıştır.

Sonrasında eğitimine devam etme kararı alan Turay, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları üzerine yüksek lisans yapmıştır. 

Son Kuşlar, Matruşka, Baş Belası, Senden Benden Bizden gibi tiyatro oyunlarında da sahne alan oyuncu, Bizim Evin Halleri isimli televizyon dizisi ile de tanınmaya başlamıştır.  

En önemli çıkışını Deniz Yıldızı adlı dizi ile yaşayan yakışıklı oyuncu, şimdilerde TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Acemi Anneler’ adlı dizi ile izleyici karşısına çıkmaktadır.  

Kendini oyunculuk alanında geliştirmek isteyen Cantuğ Turay, oyunculuğun yanı sıra ses, drama gibi alanlarda da eğitim almış ve Ritüel Sanat Merkezi’nde kamera önü oyunculuk, hitabet, beden dili ve diksiyon alanlarında eğitmenlik yapmayı sürdürmektedir.  

Geçmişte TRT ekranlarında yayınlanan Gezi-yorum adlı belgeselin sunuculuğunu da üstlenen başarılı oyuncu, tiyatro oyunculuğunu da sürdürmektedir.  

Boğa burcu özelliklerine sahip olan Cantuğ Turay, 1.78 metre uzunlukta ve 77 kilogram ağırlıktadır.  

17 Ekim 2020 Cumartesi 21:31

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Cantuğ Turay
Meslek Oyuncu
Yaşı 40 (1984-05-14)
Boyu 1,78
Kilosu 77 KG
Burcu Boğa
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Yüksek Lisans
Eşi Begüm Turay Topçu
Doğum Yeri Ankara
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler