Vahe Kılıçarslan Kimdir?


(5) (2)
Ad Soyad Vahe Kılıçarslan
Meslek Manken
Yaşı 57 (1966-10-14)
Boyu 1.80
Kilosu 75 KG
Burcu Terazi
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Marmara Üniversitesi Spor Akademisi
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Vahe Kılıçarslan, 1966 yılının Ekim ayında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Aslen Ermeni kökenlidir. Ayrıca ailesinin soyunun Erzincan bölgesinden geldiği ve asıl soyadının da Papaza olduğu bilinmektedir.

İlköğretim ve orta öğretim eğitimini İstanbul’da tamamlamış ve yüksek öğretim eğitimi için Marmara Üniversitesi Spor Akademisi Bölümü’nü tercih etmiş olsa da, eğitimini bırakma kararı almıştır.  

Okuluna ara vermesi sebebiyle vatani görevini gerçekleştirmek üzere Ağrı’nın Patnos ilçesinde askerliğe giden Kılıçarslan, görevini tamamladıktan sonra askerlik arkadaşı ile iş hayatına girmiştir.  

Ticarete atılmaya karar vererek, İstanbul’un iki büyük ilçesi olan Aksaray ve Çağlayan’da toptan tavuk satışı yapmış, sonrasında ise Feriköy ile Kasımpaşa ilçelerinin semt pazarlarında perakende satış yaparak para kazanmıştır. 1994 yılında asker arkadaşı ile iş hayatında yollarını ayıran Kılıçarslan, tek başına aynı işi yapmaya devam etmiştir.  

Bir süre amatör olarak basketbol da oynamış ve iyi bir vücuda sahip olması sebebiyle Feriköy’deki tavukçu dükkanı açılışı sırasında çekilen fotoğrafı ile mankenlik alanına yönelmeye başlamıştır.  

Bir moda fotoğrafçısının kendisini fark etmesinin ardından, katalog çekimlerinde yer alarak, kariyerinde farklı bir alana eğilime karar vermiştir.  

Language and Culture Center (LCC)’deki eğitiminin ardından profesyonel mankenlik için de sertifika alan yakışıklı manken, ‘Neşe Erbek Ajans’ ile de çalışmaya başlamıştır.  

Mankenlik hayatına ‘Vizyon Ajans Atilla Kalpakaslan’ ile devam eden Kılıçarslan, 1995 yılında gerçekleşen ‘Best Model Of Turkey’ adlı yarışmada da ‘Yılın Mankeni’ olarak seçilerek güzelliğini tescillemiştir.  

Turkcell firmasının Rusya’da 1997 yılında organize edilen fuarında 1 saatten fazla bir süre cansız bir performans sergileyen başarılı manken, ülkeye döndüğünde çeşitli rekor çalışmalarına da imza atmış ve 5 saat 26 dakika hareketsiz performans sergileyerek dünya rekoru kırmıştır. Rekorunun ardından ‘Cansız Vahe’ unvanı ile anılmaya başlanan Kılıçarslan, çeşitli ödüller almaya da devam etmiştir.  

Kariyeri sürecinde program sunuculuğu görevini de üstlenen yakışıklı manken, ‘Vahe ile Dekodizayn’, ‘Ye İç Mutlu Et’ gibi programlarla da seyirci karşısına çıkmıştır.  

Mannik Kılıçarslan ile 1991 yılında evlenme kararı alan sunucunun bu evlilikten Talya isminde bir de kız çocuğu dünyaya gelmiştir.  

Terazi burcu özelliklerine sahip olan Vahe Kılıçarslan, 1.80 metre uzunlukta ve 75 kilogram ağırlıktadır.  

26 Nisan 2020 Pazar 13:59 - 02 Mayıs 2020 Cumartesi 17:00

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Vahe Kılıçarslan
Meslek Manken
Yaşı 57 (1966-10-14)
Boyu 1.80
Kilosu 75 KG
Burcu Terazi
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Marmara Üniversitesi Spor Akademisi
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler