Dilan Çiçek Deniz Kimdir?


(6) (1)
Ad Soyad Dilan Çiçek Deniz
Meslek Oyuncu
Yaşı 29 (1995-02-28)
Boyu 1,77
Kilosu 60 KG
Burcu Balık
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Alihan Aloğlu
Doğum Yeri Sivas

Biyografi

Dilan Çiçek Deniz, 28 Şubat 1995 tarihinde Orhan ve Hale çiftinin çocukları olarak Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Öğretmen anne ve babaya sahiptir. Edebiyatla çok ilgili olmuş, henüz 15 yaşındayken ‘Güneşi Annem Sanırdım’ isimli bir şiir kitabı çıkarmıştır.  

Lise öğrenciliği döneminde 3 yıl tiyatro eğitimi alan Deniz, 17 yaşında Liseler Arası Tiyatro Yarışması’na katılarak ödüle layık görülmüştür.  

Yüksek öğretim eğitimine Ege Üniversitesi Turizm Rehberliği Bölümü ile devam eden Dilan Çiçek Deniz, öğrencilik sürecinde ‘Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’ okumaya karar vererek tekrar sınavlara girmiş ve istediği bölümü kazanmıştır.  

Oyunculuğun yanı sıra modellik de yapmış,2014 yılında düzenlenen Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasına katılarak ikinci seçilmiş, sonrasında da 2015 yılında Miami’de organize edilen Kainat Güzellik Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmiştir.  

Profesyonel anlamda ilk dizi oyunculuğunu ‘Tatlı Küçük Yalancılar’ isimli dizideki Ebru karakteri ile yaşayan model, Güneşin Kızları, Bodrum Masalı gibi yapımlarda da yer almıştır.  

En önemli çıkışını ‘Çukur’ adlı dizi ile yaşayan güzel oyuncu, dizide Sena karakteri ile izleyicinin beğenisini kazanmıştır.  

Başarılı oyuncu şimdilerde Show Tv ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Alev Alev’ adlı dizide Rüya karakterine hayat vermektedir.  

Balık burcu özelliklerine sahip olan Dilan Çiçek Deniz, 1.77 metre uzunlukta ve 60 kilogram ağırlıktadır.  

06 Ekim 2020 Salı 13:17

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Dilan Çiçek Deniz
Meslek Oyuncu
Yaşı 29 (1995-02-28)
Boyu 1,77
Kilosu 60 KG
Burcu Balık
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Alihan Aloğlu
Doğum Yeri Sivas
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler