Burcu Esmersoy Kimdir?


(6) (2)
Ad Soyad Burcu Esmersoy
Meslek Oyuncu
Yaşı 47 (1976-12-02)
Boyu 1,74
Kilosu 53 KG
Burcu Yay
Göz Rengi Mavi
Eğitim New York Üniversitesi
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Burcu Esmersoy, 2 Ekim 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Orta öğretim eğitimini Beşiktaş Lisesi’nde tamamlamıştır. Yüksek öğretim eğitimi için İstanbul Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği Bölümü’nü tercih etmiş ve okulundan başarıyla mezun olmuştur.  

Okul hayatına yurt dışında devam etme kararı alan Esmersoy, New York Üniversitesi’nde ‘Karşılama, Turizm ve Spor Yönetimi’ alanı üzerine eğitim almıştır.  

Katılmış olduğu güzellik yarışmasında 1997 yılında ‘Uluslararası Güzeli’ seçilmiş ve Türkiye’yi Japonya’da temsil ederek ‘Dostluk Güzeli’ unvanına sahip olmuştur.  

Güzelliği ile dikkatleri çeken Esmersoy, 1998 yılında Günel Zeynalova’nın Didem şarkısına çektiği klipte oynamış sonrasında ise hayatına sunuculuk yaparak devam etmiştir.  

Kanal D ekranlarında çocuk programları yapımcılığı ve program sunuculuğu görevini üstlenen başarılı sunucu, ‘Dialog Spikerlik ve Sunuculuk Okulu’ndan da büyük bir başarı ve derece ile ayrılmıştır.  

Alanındaki tecrübesi ile CNN Türk haber kanalına geçiş yapan Esmersoy, 2000 ve 2005 yılları aralığında spor departmanında çeşitli görevlerde yer almıştır. Kanalda dış haber editörlüğünün yanı sıra, spor spikerliği ve muhabirlik de yapan güzel sunucu, dünyaca izlenen ‘Formula 1’ yarışlarında da çeşitli programlar yapmıştır.  

Ekranların sevilen yüzü olmayı kısa sürede başarmış ve oyunculuk üzerine teklifler almıştır. 2010 yılında ‘Romantik Komedi’ isimli bir filmle oyunculuk kariyerine başlamıştır.  

Ver Fırınada, Komedi Türkiye gibi programlarda da sunuculuk yapan güzel oyuncu, 2006 yılında NTV haber kanalına geçmiş ve burada Spor Servisi programında sunuculuk yapmıştır.  

Kariyerine 2012 yılında ‘Survivor Ünlüler-Gönlüler’ isimli yarışmanın sunuculuğu ile devam eden Esmersoy, 2013 yılında yayınlanan ‘Popstar’ yarışmasının da sunumu görevini üstlenmiştir.  

Şimdilerde ise Fox Tv ekranlarında yayınlanan ‘Dünya Avucunuzda’ isimli gezi programının sunuculuğu gerçekleştirmektedir.  

Terazi burcu özelliklerine sahip olan Burcu Esmersoy, 1.74 metre uzunlukta ve 52 kilogram ağırlıktadır.  

Ebeveynler: Timur Esmersoy
Eş: Berk Suyabatmaz (e. 2018–2019), Massimo Cusimano (e. 2005–2008)
Kardeşleri: Müge Esmersoy
Meslek: Oyuncu - Sunucu - Gazeteci - Manken - Youtuber

22 Nisan 2020 Çarşamba 21:47 - 05 Temmuz 2020 Pazar 12:21

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Burcu Esmersoy
Meslek Oyuncu
Yaşı 47 (1976-12-02)
Boyu 1,74
Kilosu 53 KG
Burcu Yay
Göz Rengi Mavi
Eğitim New York Üniversitesi
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler