Ahmet Mekin Kimdir?


(1) (0)
Ad Soyad Ahmet Mekin
Meslek Oyuncu
Yaşı 91 (1932-08-06)
Boyu 1,72
Kilosu 72 KG
Burcu Aslan
Göz Rengi Yeşil
Eğitim Ön Lisans
Eşi Şükran Sabuncu
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Ahmet Mekin, 6 Ağustos 1932 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Gerçek adı Ahmet Kurtdereli’dir. Kökeni Kars’a dayanmaktadır.  

Çalışma hayatına manifaturacılık yaparak başlayan Mekin, bir dönem de güreş sporuyla ilgilenmiştir. Fakat ustalaştığı süreçte kaburga kemiklerini kırdığı için bırakmak zorunda kalmıştır.  

Spora olan ilgisini kayak, futbol gibi branşlarla da sürdürmüş, Bakırköyspor ekibinde de forma giymiştir ama geçirdiği sakatlık nedeniyle büyük bir takıma transfer olma durumu sona ermiştir.  

Sonrasında tiyatro alanına yönelen Ahmet Mekin, Bakırköy Halkevi’nde amatör olarak sahne almış, ‘İttihat ve Terakki’ oyunu ile seyirci karşısına çıkmıştır.  

Kenan Pars aracılığıyla beyaz perde dünyasına adım atan oyuncu, ‘Mahşere Kadar’ adlı sinema filmi ile profesyonel olarak oyunculuğa adım atmıştır.  

Selvi Boylum Al Yazmalım, Kayıp Şehir, Yunus Emre: Aşkın Sesi gibi yapımlarda da yer alan usta oyuncu, şimdilerde Star Tv ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Seni Çok Bekledim’ adlı televizyon dizisi ile izleyici karşısına çıkmaktadır.  

Aslan burcu özelliklerine sahip olan Ahmet Mekin, 1.72 metre uzunlukta ve 72 kilogram ağırlıktadır.  

02 Ekim 2020 Cuma 12:07

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Ahmet Mekin
Meslek Oyuncu
Yaşı 91 (1932-08-06)
Boyu 1,72
Kilosu 72 KG
Burcu Aslan
Göz Rengi Yeşil
Eğitim Ön Lisans
Eşi Şükran Sabuncu
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler