Kemal Doğulu Kimdir?


(4) (1)
Ad Soyad Kemal Doğulu
Meslek Kuaför
Yaşı 44 (1979-10-14)
Boyu 1.78
Kilosu 74 KG
Burcu Terazi
Göz Rengi Yeşil
Eğitim Şanlıurfa Harran Üniversitesi
Eşi Yok
Sevgilisi Bilinmiyor
Doğum Yeri Mersin

Biyografi

Kemal Doğulu, 14 Ekim 1979 tarihinde Mersin’de doğmuştur. 4 kardeşe sahiptir ve Kadir Doğulu’nun da abisi olarak bilinmektedir. Babasının Amerika’ya iş için gitmesi sebebiyle, tüm iş yükünü sırtlanmış ve küçük yaşlarda çalışmaya başlamıştır.  

Kadın kuaförü olmayı hayal eden Doğulu, kız kardeşinin saçlarını keserek kendini geliştirmiştir. Henüz 12 yaşındayken Mersin’de kuaför kuzeninin yanında çıraklık yapmaya başlamıştır.  

İmam Hatip’e amcasının isteği üzerine kaydolmuş fakat Arapça ve Kur’an derslerinde başarısız olmuştur. Anadolu Lisesi sınavlarına ise ailesinden gizli girerek, bilgisayar bölümünü kazanmayı başarmıştır. Yüksek öğretim eğitimi için de Şanlıurfa Harran Üniversitesi’nde Pazarlama Bölümü’nü kazanmıştır.  

Çalışmak için babasının yanına Amerika’ya gitmek isteyen Kemal Doğulu, vize işlemleri için İstanbul’a gelmiştir. Burada kuzeni Zeki Doğulu’nun kuaför dükkanında çalışmaya başlamış ve saç tasarımları alanındaki başarısı ile ön plana çıkmıştır.  

Süreç içerisinde kendini geliştirerek makyaj da yapmaya başlayan Doğulu, yapmış olduğu saç tasarımlarının ve makyajların fotoğraflarını çekmiştir.

Fotoğrafları Elle dergisinde yayımlanan Doğulu, Seda Sayan, Kutsi, Sıla, Hande Yener, Nil Karaibrahimgil, Gökhan Özen ve Demet Akalın gibi pek çok ünlü ismin imaj danışmanlığını da yaparak, fotoğraf çekimlerinin yanı sıra klip yönetmenliğini de üstlenmiştir. 

2004 yılında New York Fashion Week’te ‘Michael Kors’ ve ‘Bahar Korcan’ defilelerinde saç ve makyaj yapan Doğulu, Hande Yener’in bir konserinde de vokalisti olmuştur.  

2008 yılında ‘1 Yerde’ isimli elektronik soundlu maxi single çıkarmış ve 2014 yılında da Nişantaşı’nda kendi kuaför salonunu açmıştır. 

Moda alanındaki tecrübesi ve başarısı ile Öykü Serter ve Uğurkan Erez’in sunduğu ‘Bu Tarz Benim’ isimli yarışma programında Nur Yerlitaş ve Ivana Sert ile jüri koltuğunda yer almıştır.  

Uzun bir süre ekranlarda yer almayan başarılı modacı, şimdilerde ise Tv 8 ekranlarında yayınlanan ‘Doya Doya Moda’ isimli yarışma programında jüri üyeliği yapmaktadır.  

Terazi burcu özelliklerini taşıyan Kemal Doğulu, 1.78 metre uzunlukta ve 73 kilogram ağırlıktadır. 

Meslek: Fotoğrafçı · kuaför · stilist · şarkıcı · yönetmen

Kardeşleri: Kadir Doğulu, Asuman Doğulu, Deniz Doğulu, Mehmet Doğulu

Albümler: 1 Yerde, Ters Köşe, Duygusal, Bir Yerde

21 Nisan 2020 Salı 01:23 - 02 Mayıs 2020 Cumartesi 16:53

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Kemal Doğulu
Meslek Kuaför
Yaşı 44 (1979-10-14)
Boyu 1.78
Kilosu 74 KG
Burcu Terazi
Göz Rengi Yeşil
Eğitim Şanlıurfa Harran Üniversitesi
Eşi Yok
Sevgilisi Bilinmiyor
Doğum Yeri Mersin
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler