Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?


(10) (3)
Ad Soyad Leyla Lydia Tuğutlu
Meslek Oyuncu
Yaşı 34 (1989-10-29)
Boyu 1,75
Kilosu 57 KG
Burcu Akrep
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Ceyhun Ergin
Doğum Yeri Almanya

Biyografi

Leyla Lydia Tuğutlu, 29 Ekim 1989 tarihinde Almanya’nın Berlin kentinde doğmuştur. Babası Türk, annesi Alman’dır.  

İlköğretim eğitimine Türkiye’de başlayan Tuğutlu, bu dönemde ayrıca piyano dersleri de almış ve konservatuvarda yarı zamanlı olarak eğitim almıştır.  

5 sene boyunca müzik alanında kendisini geliştirmiş ve keman dersleri de almıştır. Bir dönem model ajansında çalışan Leyla Lydia, Anadolu Lisesi’nden mezun olmuş ve üniversiteye başlamıştır. Fakat üniversiteye başladığında konservatuvarı bırakarak manken ve modelliğe başlamıştır.

2005 yılında  Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilen Tuğutlu, 2006’da Çin’de gerçekleşen Miss Tourism Queen International’da ‘Princess’ ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca  Fashion TV Moda Ödülleri 2007’de “Gelecek vadeden model” seçilmiştir.

2008 yılında Miss Turkey Güzellik Yarışması’nda birinci seçilen modele tacını jüri üyesi Paris Hilton takmıştır.  Aynı yıl Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde düzenlenen ‘Miss World’ yarışmasında da Türkiye’yi temsil etmiştir.  

İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde eğitim gören Tuğutlu, Türkçe, İngilizce ve Almanca bilmektedir.  

Es-Es, Kiralık Aşk, Delibal, Tatlı İntikam, Bu Şehir Arkandan Gelecek gibi yapımlarda da yer alan güzel oyuncu, şimdilerde TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ adlı dizide Elçin karakterine hayat vermektedir.  

Akrep burcu özelliklerine sahip olan Leyla Lydia  Tuğutlu, 1.75 metre uzunlukta ve 57 kilogram ağırlıktadır.  

10 Eylül 2020 Perşembe 14:06

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Leyla Lydia Tuğutlu
Meslek Oyuncu
Yaşı 34 (1989-10-29)
Boyu 1,75
Kilosu 57 KG
Burcu Akrep
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Ceyhun Ergin
Doğum Yeri Almanya
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler