Beyazıt Öztürk Kimdir?


(3) (3)
Ad Soyad Beyazıt Öztürk
Meslek Sunucu
Yaşı 55 (1969-03-12)
Boyu 1,84
Kilosu 84 KG
Burcu Balık
Göz Rengi Mavi
Eğitim Anadolu Üniversitesi
Eşi Yok
Sevgilisi Bilinmiyor
Doğum Yeri Bolu

Biyografi

Beyazıt Öztürk, 12 Mart 1969 tarihinde Bolu’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim ve ortaöğretim eğitimini farklı bölgelerde tamamlamıştır. Güzel sanatlara olan ilgisi sebebiyle yüksek öğretim eğitimi için Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik-Heykel Bölümü’nü tercih etmiştir. Lisanslı olarak basketbol da oynamış olan Öztürk, üniversite öğrenciliği yıllarında radyo programcılığı da yapmıştır.  

Ev arkadaşıyla beraber televizyon kanallarının radyo programlarında çalışarak kendini bu alanda geliştirmek istemiş olsa da R harfini söyleyememesi sebebiyle sunuculuk alanındaki talepleri ret görmüştür.  

Fakat bu anlamda pes etmeyerek, arkadaşının eve kurduğu Genç Radyo programını sunmayı sürdürmüş, dinleyici kitlesi edinmeyi de başarmıştır.

Her ne kadar sunuculuk yapması reddedilmiş olsa da, espri yeteneği ile dinleyicileri tarafından çok sevilen ve ün kazanan biri haline gelen Öztürk, Beyaz lakabıyla da tanınmıştır.

Kariyerine Number One Tv ve Kanal 6 ile devam eden Beyazıt Öztürk, 1996 yılında Kanal D’de yayınlanan ‘Beyaz Show’ programı ile büyük bir ün sahibi olmuştur. En sevilen sunucular arasında ilk sıralara yerleşmeyi kısa bir sürede başaran Beyaz, farklı kanallarda 22 yıl programını sürdürmüştür.  

Aileler Yarışıyor, 5+1, Biri Bana Anlatsın ve Nasıl Yani gibi pek çok projede de yer alan başarılı sunucu, 2009 yılında Hülya Avşar’ın yaşamış olduğu sakatlık sebebiyle ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ isimli yarışmanın jüri üyesi olmuştur.  

Ayrıca 1997 yılında ‘Beyaz Türküler’ isimli bir de albüm çıkartarak, ses alanındaki başarısını da kanıtlamış ve yapımcılığını Acun Ilıcalı’nın üstlendiği başka bir program olan O Ses Türkiye isimli yarışmada da jüri üyeliği görevini 2018 yılından bu yana üstlenmektedir.

Balık burcu özelliklerini taşıyan ünlü komedyen, 1.84 metre uzunlukta ve 72 kilogram ağırlıktadır.  

Albümler: Türküler, Esintiler: Türk Halk Müziği 1

Kardeşleri: Korkut Öztürk

17 Nisan 2020 Cuma 14:04 - 02 Mayıs 2020 Cumartesi 16:47

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Beyazıt Öztürk
Meslek Sunucu
Yaşı 55 (1969-03-12)
Boyu 1,84
Kilosu 84 KG
Burcu Balık
Göz Rengi Mavi
Eğitim Anadolu Üniversitesi
Eşi Yok
Sevgilisi Bilinmiyor
Doğum Yeri Bolu
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler