Vatan Şaşmaz Kimdir?


(1) (1)
Ad Soyad Vatan Şaşmaz
Meslek Oyuncu
Yaşı 50 (1974-01-08)
Boyu 1,81
Kilosu 83 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yasemin Adalı
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Vatan Şaşmaz, 8 Ocak 1974 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Vatan Caddesi’nde yer alan bir hastanede doğduğu için annesi tarafından Vatansever ismi verilmiştir. Bir süre sonra sadece Vatan olarak anılmaya başlanmıştır.

İlköğretim eğitimini Çapa Ortaokulu’nda tamamlamış, orta öğretim eğitimine Pertevniyal Lisesi ile devam eden Şaşmaz, Şehremini Lisesi’nden mezun olmuştur.  

Yüksek öğretim eğitimine İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde  başlamış, fakat 1996 yılında okuldan ayrılma kararı alarak çalışma hayatına atılmıştır.  

Yaklaşık olarak 1-1.5 boyunca borsacı, yatırım danışmanı ve satış sorumlusu olarak çalışan Şaşmaz, ayrıca üniversite öğrenciliği döneminde de Deniz Tüney Mankenlik ve Fotomodellik Ajansı’nda modellik yapmıştır. Bu süreçte de çeşitli katalog çekimleri, reklam filmleri ile video klipleri ile kameralar karşısına geçmiştir.

Bir dönem vatani vazifesi için Şırnak’a giden Vatan Şaşmaz, sonrasında ise ATV ekranlarında Melike Öcalan ile sabah programı sunmuştur. ‘Özel Hat’ isimli programla da Magazin Gazetecileri Derneği’nin ‘En İyi Erkek Sunucu’ ödülüne layık görülmüştür.  

Sunuculukla büyük bir ün edinen Şaşmaz, Çocuklar Duymasın adlı televizyon dizisinde de Engin karakteri ile izleyici karşısına çıkmıştır.  

Avrupa Avrupa, Yalancı Romantik, Kanalizasyon, Gecekondu, Aynı Çatı Altında gibi pek çok yapımda da yer alan yakışıklı oyuncu, 2011 yılında Nurşen Kocayaş ile dünya evine girmiştir. Fakat evliliği 2014 yılında son bulmuştur.  

2015 yılında ise Yasemin Adalı ile ikinci kez dünya evine giren başarılı oyuncunun bu beraberliğinden Asil Vatan isminde çocuğu olmuştur.  

Çocuğunu hiç göremeyen oyuncu, 27 Ağustos 2017 tarihinde Filiz Aker tarafından öldürülmüştür.  

Vatan Şaşmaz’ın rol aldığı diziler ve filmler:

Çocuklar Duymasın

Avrupa Avrupa

Yalancı Romantik

Gecekondu

Aynı Çatı Altında

Kanalizasyon

Hiç Rıza

Seninki Kaç Par

İşler Güçler

Galip Derviş

21 Ağustos 2020 Cuma 00:01

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Vatan Şaşmaz
Meslek Oyuncu
Yaşı 50 (1974-01-08)
Boyu 1,81
Kilosu 83 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yasemin Adalı
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler