Yunus Emre Özden Kimdir?


(11) (5)
Ad Soyad Yunus Emre Özden
Meslek Yarışmacı
Yaşı 31 (1993-03-29)
Boyu 1.85
Kilosu 82 KG
Burcu Koç
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Yunus Emre Özden, 29 Mart 1993 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimini Açıköğretim Fakültesi Ulaştırma Lojistik Bölümü’nde devam ettirmektedir.  

Lise hayatında yaşamış olduğu bir rahatsızlık sebebiyle çok kilo alan Özden, tedavisinin ardından ise okul çıkışlarında şehir stadında koşarak, 96 kilodan 64 kiloya düşmüştür.  

O yıllarda belirli bir formu elde etmeyi başarmış, 17 yaşında birkaç ajansa başvuru yapmıştır. Katalog çekimlerinde yer almasının ardından ise 18-19 yaşlarına geldiğinde Moda Haftası’nda yer almış ve modellik yapması sebebiyle, spora yönelmiştir.  

Dövüş sporlarına yakından ilgi duyduğu için vaktinin büyük bir kısmını da kum torbası ile geçirmiştir. Fakat ailesinin onayını alamaması sebebiyle, kendini bu alana adamamaya tercih etmiştir.  

Spor salonuna gelen profesyonel kick boxer, güreşçi ve karetecilerle de spor yaptığı süreçte de beraber antrenman yapmıştır. Fakat bu dönemde aynı zamanda onlardan çok daha iyi olduğunun farkına varmış ve MMA dövüşlerine katılmaya karar vermiştir.  

Bu alandaki başarısı üzerine 2019 yılında Türkiye 3’üncüsü olmayı başaran Yunus Emre, İstanbul 2’incisi de olmuştur.  

Modelliğin yanı sıra yardımcı oyunculukla da ilgilenen Özden, dövüş kulübüne sahip olmanın yanı sıra aksiyon filmi çekme yönünde de hayallere sahiptir.  

Şimdilerde ise Tv 8’de yayınlanan Survivor yarışmasında Gönüllüler takımında mücadele eden Yunus Emre Özden, 1.85 metre uzunlukta ve 82 kilogram ağırlıktadır.  

16 Nisan 2020 Perşembe 17:18 - 02 Mayıs 2020 Cumartesi 16:40

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Yunus Emre Özden
Meslek Yarışmacı
Yaşı 31 (1993-03-29)
Boyu 1.85
Kilosu 82 KG
Burcu Koç
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler