Sema Şahingöz Kimdir?


(1) (1)
Ad Soyad Sema Şahingöz
Meslek Oyuncu
Yaşı 41 (1982-01-01)
Boyu 1,71
Kilosu 59 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Ela
Eğitim Lisans
Eşi Osman Akça
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Sema Şahingöz, 1982 yılında İstanbul’da doğmuştur. Yüksek öğretim eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır.  

Sonrasında kariyerine oyunculuk alanında devam etme kararı alan Şahingöz, son sınıf öğrencisi olduğu dönemde yetenek sınavlarına hazırlanarak, Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nü birincilik derecesi ile kazanmayı başarmıştır.  

Bu alanda kendisini daha da geliştirmek istemiş ve eğitimine Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk ve Sinema Televizyon Bölümü’nde çift anadal ile de devam etmiştir.  

Eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek, Universal Studios’ta fotoğrafçılık yapan güzel oyuncu, ayrıca Stella Adler Theatre’de de misafir oyuncu olarak eğitim almıştır.  

Devlet Tiyatroları’nda da sahne alan usta oyuncu, Özel Açı Lisesi’nde drama tiyatro alanında eğitmenlik de yapmaktadır. Kendisi gibi oyuncu olan Osman Akça ile 2016 yılında dünya evine giren başarılı oyuncu, Komik Bir Aşk Hikayesi, Kanıt, Yahşi Cazibe, Asfalt Çiçekleri, Nuri, Yedi Güzel Adam, Evvel Zaman Hikayesi, Sen Anlat Karadeniz gibi pek çok yapımda da yer almıştır.  

Oğlak burcu özelliklerine sahip olan Sema Şahingöz, 1.71 metre uzunlukta ve 59 kilogram ağırlıktadır.  

11 Ağustos 2020 Salı 19:59

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Sema Şahingöz
Meslek Oyuncu
Yaşı 41 (1982-01-01)
Boyu 1,71
Kilosu 59 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Ela
Eğitim Lisans
Eşi Osman Akça
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler