Başak Sayan Kimdir?


(3) (1)
Ad Soyad Başak Sayan
Meslek Yazar
Yaşı 46 (1977-06-17)
Boyu 1,67
Kilosu 55 KG
Burcu İkizler
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Murat Vardal
Doğum Yeri Ankara

Biyografi

Başak Sayan, 17 Haziran 1977 tarihinde başkent Ankara’da dünyaya gelmiştir. Babası asker, annesi Almanca öğretmenidir. Anıl ve Çağrı isminde ikiz kardeşlere sahiptir.  

Asker bir babaya sahip olduğu için küçük yaşlardan itibaren lojmanlarda kalan Sayan, eğitim gördüğü okulların tiyatro kollarında da kendisini oyunculuk alanında geliştirmeye çalıştırmıştır.  

Hem oyuncu hem de yazarlık hayalleri kuran Sayan, ilköğretim yıllarında ayrıca basketbol branşıyla da yakından ilgilenmiştir.  

Yüksek öğretim eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamlamış ve öğrencilik döneminde ayrıca para kazanabilmek adına iş arayışına girmiştir.  

Star Tv’de çalışmaya başladıktan sonra ekranlardaki başarısı ile dikkatleri çekmiş ve sonrasında çeşitli kanallarda kadın ve müzik programlarının da sunuculuk görevini üstlenmiştir.  

İlk dizi oyunculuğu deneyimini ‘Fırat’ dizisi ile yaşayan güzel oyuncu, kariyerine de bu alanda devam etme kararı alarak, Gurbet Kadını, Geniş Zamanlar, Yaprak Dökümü gibi yapımlarda yer almıştır.  

Yazarlık alanında da kendisini geliştirmeyi başaran oyuncu, ilk olarak ‘Aşk ve Baştan Çıkarma Üzerine’ isimli kitabını yayımlamış sonrasında da Akşam Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır.  

‘Bağlanma Korkusu’ adlı ilk romanını 2011 yılında çıkaran başarılı yazar, ‘Kelebeğin Kaderi’ romanıyla da çok satanlar listesine girmiştir.  

2014 yılında ekonomist Murat Vardal ile Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington DC kentinde dünya evine giren çift, 2015 yılında da İstanbul’a yerleşme kararı almıştır.  Oyunculuk mesleğini de bırakmış, kariyerine yazarlık alanında devam etmektedir.

İkizler burcu özelliklerine sahip olan Başak Sayan, 1.67 metre uzunlukta ve 55 kilogram ağırlıktadır.  

05 Ağustos 2020 Çarşamba 00:20

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Başak Sayan
Meslek Yazar
Yaşı 46 (1977-06-17)
Boyu 1,67
Kilosu 55 KG
Burcu İkizler
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Murat Vardal
Doğum Yeri Ankara
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler