Aslı Mavitan Kimdir?


(4) (1)
Ad Soyad Aslı Mavitan
Meslek Oyuncu
Yaşı 43 (1980-11-22)
Boyu 1,73
Kilosu 58 KG
Burcu Akrep
Göz Rengi Mavi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Serdar Bilgili
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Aslı Mavitan, 22 Kasım 1980 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesi Yıldız Arhan 1973 Türkiye güzelidir. Babası da şarkıcı Hayık Aram Tataryan’dır. Henüz 2 yaşındayken anne ve babası boşanmış, annesi de Ahmet Mavitan ile dünya evine girmiştir.  

18 yaşına geldiğinde üvey babasının soyadını mahkeme kararı ilen almaya karar veren Aslı Mavitan, babasının dininden de çıkmış ve İslamiyet’i seçmiştir.  

Hayık Aram Tataryan’ın ilk eşinden Alex isminde bir kardeşi bulunma ve kendisi şarkıcılık yapmaktadır. Annesinin de ikinci evliliğinden bir erkek kardeşi bulunmaktadır. Fakat annesi ve üvey babası da 2015 yılında ayrılma kararı almışlardır.  

Yüksek öğretim eğitimini Yeditepe Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nde tamamlayan Mavitan, Tv 8 ekranlarında spiker olarak izleyici karşısına geçmiştir. Bu dönemde başarısı ile de dikkatleri çekmeyi başarmış ve ‘Yılın En İyi Hafta Sonu Ana Haber Spikeri’ ödülüne layık görülmüştür.  

Çok sayıda kanalda sunucu ve spiker olarak görev almış ve 2012 yılında da ‘En İyi Hafta Sonu Ana Haber Akşam Spikeri’ olarak seçilmiştir.  

2014 yılında Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan ‘İşin Aslı’ adlı programın sunuculuğunu üstlenen başarılı spiker, 8 Aralık 2015 tarihinde Kaan Balkaş ile dünya evine girmiştir. Fakat evlilikleri 2.5 yıl sürmüş, sonrasında boşanmışlardır.

Kariyerine oyunculuk ile devam etme kararı alan başarılı sunucu, şimdilerde Star Tv ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Menajerimi Ara’ adlı televizyon dizisinde Mayda karakterine hayat vermektedir.  

Akrep burcu özelliklerine sahip olan Aslı Mavitan, 1.73 metre uzunlukta ve 58 kilogram ağırlıktadır.

28 Temmuz 2020 Salı 10:17

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Aslı Mavitan
Meslek Oyuncu
Yaşı 43 (1980-11-22)
Boyu 1,73
Kilosu 58 KG
Burcu Akrep
Göz Rengi Mavi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Serdar Bilgili
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler