Mehtap Altunok Kimdir?


(3) (0)
Ad Soyad Mehtap Altunok
Meslek Oyuncu
Yaşı 52 (1972-01-01)
Boyu 1,65
Kilosu 53 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Mavi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Mehtap Altunok, 1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitimi için yurt dışına gitmiş, Washington’da İşletme alanında eğitim almıştır.  

Okulunu başarıyla bitirdikten sonra Dünya Bankası’nda çalışan Altunok, ilgisi üzerine oyunculuğa yönelmeye karar vermiş ve bu alanda kendisini geliştirmek için New York’ta ‘Stella Adler Oyunculuk Okulu’nda ders almıştır.  

Türkiye’ye 2005 yılında döndükten sonra, sunuculuğun yanı sıra seslendirme sanatçılığı ve oyunculuk alanında da çeşitli çalışmalarda yer almıştır.  

Reklam filmlerinin yanı sıra televizyon dizilerinde de ekran karşısına çıkan güzel oyuncu, NTV kanalında hava durumu sunuculuğu da yapmıştır.  

Kameralar karşısına ilk kez 2005 yılında ‘Beyaz Gelincik’ adlı televizyon dizisi ile geçen başarılı oyuncu, dizideki Nar karakteri ile tanınmış ve yeteneğini kanıtlamıştır. En önemli çıkışını ‘Doktorlar’ adlı dizi ile yaşamış ve dizideki Jülide karakteri ile önemli bir ün edinerek hayran kitlesi edinmeyi de başarmıştır.  

2011 yılında tekrar Amerika Birleşik Devletleri’ne dönme kararı alan güzel oyuncunun dönüşü ise TRT ekranlarında yayınlanan ‘Baba Candır’ adlı proje için olmuştur. Dizide ise Müjde karakterine hayat vermiştir. Ayrıca Genco, Tutsak gibi yapımlarla da izleyici karşısına çıkmıştır.  

Oğlak burcu özelliklerine sahip olan Mehtap Altunok, 1.65 metre uzunlukta ve 53 kilogram ağırlıktadır.  

24 Temmuz 2020 Cuma 23:40

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Mehtap Altunok
Meslek Oyuncu
Yaşı 52 (1972-01-01)
Boyu 1,65
Kilosu 53 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Mavi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler