Gamze Özçelik Kimdir?


(3) (3)
Ad Soyad Gamze Özçelik
Meslek Oyuncu
Yaşı 41 (1982-08-26)
Boyu 1,74
Kilosu 62 KG
Burcu Başak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Gamze Özçelik, 26 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Orta öğretim eğitimini Maltepe Anadolu Lisesi’nde tamamlamış, yüksek öğretim eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi ile devam etmiştir.  

Üniversite eğitiminin ardından 1999 yılında Elite Model Look İpek isimli yarışmaya katılmış ve birinci seçilmiştir. Ardından 2000 yılında Miss Turkey yarışmasında ikincilik derecesi alan Özçelik, Türkiye güzelleri arasında yer almış olsa da hayır defilesi dışında herhangi bir defilede yer almamıştır.  

Mankenliğin yanı sıra oyunculukla daha fazla ilgilenen güzel, ‘Popstar’ adlı yarışmada da sunuculuk görevi ile ekranlara çıkmıştır.  

Dizi oyunculuğunun yanı sıra, tiyatro ile de ilgilenmiş ve ‘Seni Seviyorum’ adlı tiyatro oyununda sahne almıştır.  

En önemli çıkışını 2003 yılında ‘Serseri’ adlı televizyon dizisi ile yaşayan güzel oyuncu, dizide Sibel karakterine hayat vermiş ve Okan Yalabık ile başrolleri paylaşmıştır.  

Serseri adlı projenin ardından, 2006 yılında ‘Arka Sokaklar’ adlı polisiye dizisi ile ekranlara çıkan başarılı oyuncu, dizide Zeynep karakterini canlandırmış ve geniş bir hayran kitlesi edinmeyi de başarmıştır.  

Buzda Dans, Türkstar, Ben Buradan Atlarım gibi pek çok yarışmada da sunucu olarak izleyici karşısına çıkan başarılı oyuncu, son olarak ise Mehmetçik Kut’ül Amare adlı dizide Elizabeth rolünü canlandırmıştır.  

19 Haziran 2008 tarihinde oyuncu Uğur Pektaş ile dünya evine giren başarılı sunucunun bu evliliğinden bir de Murathan adında oğlu olmuştur. Fakat çiftin evliliği çok uzun sürmemiş ve 2011 yılında boşanmışlardır.  

Oyunculuğa ara veren Özçelik, 2017 yılının Ağustos ayında ‘Umuda Koşanlar’ isimli derneğin kuruculuğunu üstlenmiştir.  

Başak burcu özelliklerine sahip olan Gamze Özçelik, 1.74 metre uzunlukta ve 62 kilogram ağırlıktadır.  

18 Temmuz 2020 Cumartesi 21:46

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Gamze Özçelik
Meslek Oyuncu
Yaşı 41 (1982-08-26)
Boyu 1,74
Kilosu 62 KG
Burcu Başak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler