Başak Dizer Tatlıtuğ Kimdir?


(1) (1)
Ad Soyad Başak Dizer Tatlıtuğ
Meslek Tasarımcı
Yaşı 46 (1977-04-13)
Boyu 1,75
Kilosu 54 KG
Burcu Koç
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Kıvanç Tatlıtuğ
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Başak Dizer Tatlıtuğ, 13 Nisan 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü ile tamamlamıştır.  

Eğitiminin ardından sertifika sahibi olmuş ve moda kariyerine ilk adımını atmıştır. Dizilerde stil danışmanlığı yapan başarılı stilist, ayrıca Londra’da Centrel Saint Martins’de moda kurslarına giderek kendisini geliştirmiştir.  

Londra’dan Türkiye’ye döndüğünde Vakko ve Vakkoroma gibi önemli markaların baş tasarımcı asistanlığı görevini üstlenmiş ve bu alanda kendini ustalaştırmıştır.  

Tasarımcı olarak çalışma hayatına devam eden Başak Dizer, stilistlik, danışmanlık ve yazarlık alanlarında da adından söz ettirmiştir.  

Azra Akın, İdil Fırat, Meltem Cumbul, Neşe Aksoy gibi önemli isimlerle de çalışan giyim uzmanı, adını ise Kıvanç Tatlıtuğ ile duyurmuştur.  

Medcezir adlı dizide Deniz Marşan ile beraber de çalışan stilist, bu dönemde Oran Fransez ile dünya evine girmiş fakat beraberliği kısa sürmüştür.  

Aşk-ı Memnu adlı televizyon dizisinde Behlül karakterine hayat veren Kıvanç Tatlıtuğ’un stil danışmanlığı görevini üstlenen Dizer, burada yakışıklı oyuncu ile tanışmış ve aralarında bir ilişki başlamış, iki yıl sonrasında da çift 2016 yılının Şubat ayında Paris Türk Büyükelçiliği’nde dünya evine girmişlerdir.  

Koç burcu özelliklerine sahip olan Başak Dizer Tatlıtuğ, 1.75 metre uzunlukta ve 54 kilogram ağırlıktadır.  

17 Temmuz 2020 Cuma 23:32

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Başak Dizer Tatlıtuğ
Meslek Tasarımcı
Yaşı 46 (1977-04-13)
Boyu 1,75
Kilosu 54 KG
Burcu Koç
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Kıvanç Tatlıtuğ
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler