Zahide Yetiş Kimdir?


(8) (0)
Ad Soyad Zahide Yetiş
Meslek Sunucu
Yaşı 44 (1979-07-07)
Boyu 1.72
Kilosu 65 KG
Burcu Yengeç
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Dokuz Eylül Üniversitesi Satış Yönetimi ve İşletme Bölümü
Eşi Cem Arısoy (e. 2014)
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri Avusturya

Biyografi

Zahide Yetiş, Yunanistan kökenli bir ailenin ve Kütahyalı bir babanın kızı olarak 7 Temmuz 1979 tarihinde Avusturya’nın Viyana kentinde dünyaya gelmiştir. Çocukluğunu İzmir’de geçiren Yetiş, orta öğretim eğitimini İzmir Özel Fatih Koleji’nde tamamlamış, yüksek öğretim eğitimi için 9 Eylül Üniversitesi Satış Yönetimi ve İşletme Bölümü’nü tercih etmiştir. Bölümünden başarıyla mezun olmasının ardından, Tv 8 kanalında ‘Kentlerin Dili’ isimli bir gezi programı ile 25 şehri gezmiş ve tanıtımlarını yapmıştır.  

Yetiş, sonrasında sunuculuk kariyerine devam etmiş ve 6 sene boyunca Türkiye’nin ilk Teknoloji Programı niteliğine sahip olan ‘İnternet Tv’yi sunmuştur. Buradaki deneyimlerinin ardından ‘İnternet Dünyası’ isminde bir gazete köşesi hazırlayan güzel sunucu, deneyimlerini İzmir Fatih Koleji’nde Diksiyon Güzel Konuşma ve Artikülasyon dersleri vererek paylaşmıştır.  

Çalışma hayatında TRT Kurumu’nun İzmir ve İstanbul televizyonlarında da ‘Genç Gözüyle Tartışma’, ‘İnternet Tv’, ‘Türk Site’, ‘Gün Başlıyor’, ‘Şans Karesi’ ve ‘İzlenimler’ gibi pek çok eğlence, kültür, eğlence ve tartışma, yarışma programlarında başarılı sunuculuğu ile ün toplayan Yetiş, 3 sezon boyunca da Kanal D’nin ‘Doktorum’ programını Op. Dr. Aytuğ Kolankaya ile birlikte sunmuştur.  

Kariyerine Atv’de‘Zahide’yle Yetiş Hayata’ isimli programın sunuculuğunu yaparak devam eden başarılı sunucu, 16 Eylül 2014 tarihinde de iş insanı Cem Arısoy ile dünya evine girmiştir. Evlilikten bir oğlu olan Zahide Yetiş, günümüzde ise Show Tv’de gündüz kuşağında yayınlanan ‘Zahide Yetiş’le’ isimli programın sunuculuğunu sürdürmektedir.  

Yengeç burcu özelliklini taşıyan başarılı sunucu, 1.71 metre uzunlukta ve 65 kilogram ağırlıktadır.  

Çocuklar: Aras Arısoy

27 Mart 2020 Cuma 12:43 - 02 Mayıs 2020 Cumartesi 16:38

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Zahide Yetiş
Meslek Sunucu
Yaşı 44 (1979-07-07)
Boyu 1.72
Kilosu 65 KG
Burcu Yengeç
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Dokuz Eylül Üniversitesi Satış Yönetimi ve İşletme Bölümü
Eşi Cem Arısoy (e. 2014)
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri Avusturya
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler