Yüsra Geyik Kimdir?


(11) (3)
Ad Soyad Yüsra Geyik
Meslek Oyuncu
Yaşı 33 (1990-06-21)
Boyu 1,65
Kilosu 47 KG
Burcu İkizler
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri Samsun

Biyografi

Yüsra Geyik, 21 Haziran 1990 tarihinde Samsun’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim 1’inci sınıfı Samsun’da okumuş ve sonrasında ailesiyle İstanbul’a yerleşmişlerdir.  

Yüksek öğretim eğitimini Sanat Tasarımı Fakültesi’nde tamamlamıştır.  Tiyatro ile ilgilenmeye 4’üncü sınıfta başlayan Geyik, oyunculuk kursu alarak tiyatroya başlamıştır.  

Küçük yaşına rağmen kendi kaleme alıp yönetmiş olduğu ‘Horozum’ adlı oyun ile sahneye ilk kez çıkan güzel oyuncu, kariyerine de bundan sonraki süreçte oyunculuk yaparak devam etmeye karar vermiştir. Almış olduğu karar üzerine kendisini geliştirmek istemiş ve Bakırköy Sanatçılar Derneği tiyatro çalışmalarında yer almıştır.  

BASAD’taki tiyatro çalışmalarına okul hayatı sebebiyle ara vermek zorunda kalmış ve liseye geçtiği yıl yaz tatilinde ailesi ve kuzeninin de önerileri ile Tümay Özokur Ajans’a kayıt olmuştur. Burada da dikkatleri çeken başarılı oyuncu, kısa film teklifi alarak ‘Kin ve Gül’ adlı projede Ali Sürmeli ile oynamıştır.  

Kısa sürede tanınmaya başlayan genç oyuncu, Anlatsam Roman Olur, Hayat Bilgisi, Yabancı Damat, Nehir gibi yapımlarda da yer almıştır.  

2005 yılında Yumurcak Tv’de 'Afacanlar Kampı' adlı programın sunuculuk görevini üstlenen güzel oyuncu, 2006 yılından bu yana Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Arka Sokaklar’ adlı televizyon dizisinde Zeliha karakterine hayat vermektedir.  

İkizler burcu özelliklerine sahip olan Yüsra Geyik, 1.65 metre uzunlukta ve 47 kilogram ağırlıktadır.  

Yüsra Geyik’in rol aldığı diziler ve filmler:

2006 – 2015 – Arka Sokaklar (Zeliha Çoban) (TV Dizisi)

2005 – Yumurcak TV (Sunucu) (TV Dizisi)

2005 – Afacanlar Kampı (Sunucu) (TV Dizisi)

2004 – Yabancı Damat (Melis) (TV Dizisi)

2003 – Hayat Bilgisi (Ceyda) (TV Dizisi)

07 Temmuz 2020 Salı 17:47

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Yüsra Geyik
Meslek Oyuncu
Yaşı 33 (1990-06-21)
Boyu 1,65
Kilosu 47 KG
Burcu İkizler
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri Samsun
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler