Okan Tüysüz Kimdir?


(2) (1)
Ad Soyad Okan Tüysüz
Meslek Jeolog
Yaşı 70 (1953-12-07)
Burcu Yay
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim İstanbul Üniversitesi
Doğum Yeri Amasya

Biyografi

Okan Tüysüz kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu kaç, sevgilisi kim, evlimi, eğitimi, mesleği, ne iş yapıyor ve hayatı hakkında kısaca bilgiler.

Okan Tüysüz Kimdir?

Jeolog, akademisyen.

Okan Tüysüz 7 Aralık 1953 yılında Amasya, Gümüşhacıköy'de dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Jeoloji Yüksek Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır. 1993 yılında doçent olan Okan Tüysüz, 1999 yılında profesör olmuştur.

İstanbul Teknik Üniversitesi Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü ve Maden Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ayrıca UNESCO Dünya Jeoloji Haritaları Komisyonu, Türkiye Petrol Jeologları Derneği, Mühendislik Jeolojisi Türk Milli Komitesi, International Association of Structural Geologists, International Association of Engineering Geologists üyesidir.

2018 yılına kadar İTÜ Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü ve Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. İTÜ deki 30. hizmet yılını tamamlayarak kendi isteği ile emekli oldu. İTÜ de görev yaptığı 30 yıllık süreç boyunca 6 Doktora, 12 Yüksek Lisans, çok sayıda Lisans tezi vardır. Günümüzde ise Fina Enerji Holding bünyesinde jeoloji başdanışmanı olarak çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Merve Sevi

13 Şubat 2023 Pazartesi 15:59 - 13 Şubat 2023 Pazartesi 17:49

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Okan Tüysüz
Meslek Jeolog
Yaşı 70 (1953-12-07)
Burcu Yay
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim İstanbul Üniversitesi
Doğum Yeri Amasya
Şehir seç
Burç seç