Fahrettin Koca Kimdir?


(17) (4)
Ad Soyad Fahrettin Koca
Meslek Siyasetçi
Yaşı 59 (1965-01-02)
Boyu 1.78
Kilosu 75 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Siyah
Eğitim İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Doktor
Eşi Hale Koca
Doğum Yeri Konya

Biyografi

Fahrettin Koca, 2 Ocak 1965 tarihinde Konya’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta okul yıllarını doğduğu şehirde geçirmiş, lise eğitimini ise Bursa Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır. Yüksek öğretim eğitimine İstanbul Tıp Fakültesi ile devam etmiş ve okulunu başarıyla tamamlamıştır. 1988 yılında mezun olan Koca, tıp doktoru unvanını da böylelikle almıştır. İhtisasına İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı ile devam etmiş ve 1995 senesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmuştur.  

Pek çok sağlık kuruluşunda hekim ve medikal direktör olarak yer almış, Türkiye Eğitim ve Sağlık Araştırma Vakfı, Medipol Hastanesi ve İstanbul Medipol Üniversitesi’nin de kurucusu olmuş ve üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevini de üstlenmiştir.  

Ayrıca, Türk Pediatri Kurumu, Özel Hastaneler Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD), Pediatrik Metabolizma ve Beslenme Derneği, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sağlık Meslek Komitesi’ne de üyedir.  
Fahrettin Koca, Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK) Eğitim Komitesi İş Konseyi Başkan Yardımcılığı’nın yanı sıra, Vakıf Üniversite Hastaneleri Derneği’nde Başkan ve Hizmet İhracatçıları Birliği Sağlık Hizmetleri Komitesi’nde de yine Başkanlık görevini üstlenmiş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vermiş olduğu kararla 10 Temmuz 2018 tarihinde yemin ederek Türkiye Cumhuriyeti’nin 59. Sağlık Bakanı görevini yürütmeye başlamıştır.  

Yeni sistemin ilk Sağlık Bakanı olarak bilinen Koca, Oğlak burcu özelliklerine sahiptir.  

Fahrettin Koca evli ve 4 çocuğa sahiptir.

17 Mart 2020 Salı 13:08 - 28 Eylül 2020 Pazartesi 13:43

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Fahrettin Koca
Meslek Siyasetçi
Yaşı 59 (1965-01-02)
Boyu 1.78
Kilosu 75 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Siyah
Eğitim İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Doktor
Eşi Hale Koca
Doğum Yeri Konya
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler