Canan Kaftancıoğlu Kimdir?


(1) (3)
Ad Soyad Canan Kaftancıoğlu
Meslek Siyasetçi
Yaşı 52 (1972-02-03)
Boyu 1.78
Kilosu 57 KG
Burcu Kova
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi
Eşi Ali Naki Kaftancıoğlu
Doğum Yeri Ordu

Biyografi

Canan Kaftancıoğlu, 3 Şubat 1972 tarihinde Ordu’nun Mesudiye ilçesinde yer alan Çiftlik Sarıca Köyü’nde dünyaya gelmiştir. Babası ilköğretim öğretmeni, annesi ev hanımıdır.  

İlköğretim ve orta öğretim eğitimini Ordu’da tamamlamış ve yüksek öğretim eğitimi için 1995 yılında İstanbul’a gelmiştir.  

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni tamamlayan Kaftancıoğlu, Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nda vaka taraması yapmış, ‘İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirmesi’ konulu bir tez yazarak eğitimini tamamlamıştır.  

Hekimlik görevine ilk olarak Sivas Suşehri Devlet Hastanesi’nde acil hekimi olarak başlamıştır.  

2001 yılında Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile dünya evine giren Kaftancıoğlu’nun bu evlilikten Çağım Işık isminde bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir.

2011 ve 2012 yılları aralığında Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul basın, kültür ve iletişimden sorumlu il başkanı yardımcılığı görevinde yer almış, 2012 ve 2014 yıllarında ise ‘İl Başkan Vekili’ görevini üstlenmiştir.  

2014 seçimlerinde ise Maltepe Belediye Başkanı adayı olan Kaftancıoğlu, 13 Ocak 2018 tarihinde de CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi’nde ‘İstanbul İl Başkanı’ olarak seçilmiştir.  

İl Başkanı olmasının ardından, sosyal medyada yapmış olduğu paylaşımlar neticesinde hakkında soruşturma başlatılmıştır.  

Canan Kaftancıoğlu, ‘Toplumsal Bellek Platformu’ kurucuları arasında yer almasının yanı sıra, “Benim Babam bir Kahramandı” isimli bir de kitap derlemesi yapmıştır. Ayrıca ‘Ümit Kaftancıoğlu Öykü Yarışması’ düzenleme komitesinde de yer almakta ve ‘Birleşik Haziran Hareketi Yürütme Kurulu’ üyeliği görevini üstlenmektedir.  

13 Haziran 2020 Cumartesi 20:18

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Canan Kaftancıoğlu
Meslek Siyasetçi
Yaşı 52 (1972-02-03)
Boyu 1.78
Kilosu 57 KG
Burcu Kova
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi
Eşi Ali Naki Kaftancıoğlu
Doğum Yeri Ordu
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler