Barış Arduç Kimdir?


(9) (2)
Ad Soyad Barış Arduç
Meslek Oyuncu
Yaşı 36 (1987-10-09)
Boyu 1,82
Kilosu 82 KG
Burcu Terazi
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Gupse Özay
Doğum Yeri İsviçre

Biyografi

Barış Arduç, 9 Ekim 1987 tarihinde İsviçre’nin Scherzingen şehrinde dünyaya gelmiştir. Çocukluk yıllarını İsviçre’de geçirmiş, sonrasında ailesiyle birlikte Türkiye’ye dönmüştür.  

İlköğretim eğitiminin bir kısmını Sakarya Gölcük’te bir kısmını ise Bolu’da tamamlamış ve ardından ailesiyle İstanbul’a yerleşmiştir.  

Lise mezuniyetinden sonra spora yönelen Arduç, ‘Kayserispor Akademisi’ni kazanmış ve burada spor eğitimi almıştır. Fakat adapte olamaması sebebiyle de 2 yıl sonra İstanbul’a geri dönmüştür.

Futbol, basketbol, hentbol, dalgıçlık, yüzme gibi pek çok branşla uğraşmış, ayrıca ‘Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’na bağlı olarak da Şile sahilinde 8 sene boyunca cankurtaranlık yapmıştır.
 
Yakışıklılığı ile dikkatleri çeken ve keşfedilen Arduç, ‘Paramparça’ isimli klipte oynamış ve buradaki performansı ile de dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Bu süreçte Ayla Algan ile de tanışma fırsatı edinmiş ve ‘Ekol Drama’ bünyesinde oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır.  

Buradaki eğitiminin ardından 'Sadri Alışık Tiyatrosu’nda transfer eğitimi alan yakışıklı oyuncu, 2011 yılında da ‘Dinle Sevgili’ ve ‘Küçük Hanımefendi’ gibi televizyon dizileri ile seyirci karşısına geçmiştir.  

Bugünün Saraylısı, Benim İçin Üzülme gibi dizilerde de rol alan başarılı oyuncu, 2014 yılında ‘Deliha’ isimli sinema filmi ile de beyaz perdeye atılmıştır. Buradaki performansı ile büyük bir hayran kitlesi edinen Arduç, asıl çıkışını ise 2015 yılında ‘Kiralık Aşk’ dizisi ile yaşamıştır.  

Başrolünü ‘Elçin Sangu’ ile paylaştığı Kiralık Aşk dizisinde Ömer İplikçi karakterine hayat veren yakışıklı oyuncu, aynı yıl ‘Derimod’ firmasının da reklam yüzü olmuştur.  

Kariyerine ‘Kuzgun’ isimli televizyon dizisi ile devam eden fakat istenilen reytinglere ulaşılamaması sebebiyle erken final yapan dizinin ardından ise, Show TV ekranlarının sevilen dizisi ‘Çukur’ ile tekrar seyirci karşısına çıkan yakışıklı oyuncu, dizide Arık Böke Erdenet rolünü canlandırmaktadır.  

Oyunculuğunun beraberinde, ayrıca çok sayıda sosyal sorumluluk projesinde de adı geçen Arduç, bu alandaki hassasiyeti ile de ön plana çıkan isimlerden birisidir.
 
Terazi burcu özelliklerine sahip olan Barış Arduç, 1.82 metre uzunlukta ve 82 kilogram ağırlıktadır.  

Barış Arduç'un rol aldığı diziler ve filmler:

2021 - Kulüp - Fıstık İsmet (Netflix)

2019 – Kuzgun (Kuzgun) (TV Dizisi)

2017 – Mutluluk Zamanı (Mert) (Sinema Filmi)

2015 – Kiralık Aşk (Ömer) (TV Dizisi)

2015 – Racon: Ailem İçin (Tekin) (TV Dizisi)

2014 – Sadece Sen (Ersin)(Sinema Filmi)

2014 – Deliha (Cemil) (Sinema Filmi)

2013 – 2014 – Bugünün Saraylısı (Selim) (TV Dizisi)

2012 – 2013- Benim İçin Üzülme (Ahmet) (TV Dizisi)

2011 – Dinle Sevgili (Hakan) (TV Dizisi)

2011 – Küçük Hanımefendi (Cenk) (TV Dizisi)

2011 – Pis Yedili (TV Dizisi)

04 Haziran 2020 Perşembe 17:08 - 07 Temmuz 2023 Cuma 01:39

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Barış Arduç
Meslek Oyuncu
Yaşı 36 (1987-10-09)
Boyu 1,82
Kilosu 82 KG
Burcu Terazi
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Gupse Özay
Doğum Yeri İsviçre
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler