Özgü Namal Kimdir?


(5) (1)
Ad Soyad Melahat Özgü Namal
Meslek Oyuncu
Yaşı 45 (1978-12-28)
Boyu 1.64
Kilosu 55 KG
Burcu Balık
Göz Rengi Açık Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Ahmet Serdar Oral
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Melahat Özgü Namal, Kubilay ve Akile çiftinin çocukları olarak 28 Aralık 1978 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Çocukluk yıllarını Üsküdar, Bağlarbaşı ve Kuzguncuk’ta geçirmiştir. Erkek kardeşinin adı Duygu’dur.

Henüz 14 yaşında iken Enis Fosforluğu Tiyatrosu’nda oyunculuğa başlayan Namal, yüksek öğretim eğitimini de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır.  

Tiyatro sahnesinde profesyonel olarak yer almaya 1997 yılında çocuk oyunlarında rol alarak başlamıştır. Bu alandaki başarısı üzerine televizyon sektörüne giriş yapmaya karar veren güzel oyuncu, ilk kez 1998 yılında ‘Affet Bizi Hocam’ adlı televizyon dizisi ile seyirci karşısına çıkmıştır.  

Dizi oyunculuğu kariyerine 2000 yılında Kerem, Havada Bulut gibi projelerle devam etmiş ve aynı sene içerisinde ‘Tiyatro Fora’ isimli tiyatro oyununda rol almıştır.  

Başarılı oyuncu tiyatro oyunculuğuna Apacık, Tekrar Çal Sam ve Yan Etkili Konuşmalar isimli oyunlar ile de devam etmiş ve 2002 yılında beyaz perdeye ‘Sır Çocukları’ isimli sinema filmi ile giriş yapmıştır. Filmdeki üstün oyunculuk performansı ile 14’üncü Ankara Film Festivali’nde ‘Umut Vadeden Kadın Oyuncu’ ödülünü de almaya layık görülmüştür.  

Kariyerinin en önemli çıkışını Kurtlar Vadisi isimli dizide canlandırdığı ‘Elif’ karakteri ile yaşayan Namal, yükselişini sinema filmleri olan ‘Polis’ ve ‘Mutluluk’ ile de sürdürmüştür.  

Güneşin Oğlu, O… Çocukları gibi filmler ile de seyirci karşısına çıkmış ve ‘Hanımın Çiftliği’ adlı televizyon dizisinde de başrolde yer alarak büyük bir ün edinmeyi başarmıştır.  

Ekranların sevilen yüzü haline gelen Özgü Namal, çeşitli reklam filmlerinde de yer almış, ayrıca Güldür Bakalım, Koca Kafalar, Yarışma Maratonu gibi programlarda da sunuculuk görevini üstlenmiştir.

2014-2015 yıllarında Acun Ilıcalı tarafından hazırlanan ‘Yetenek Sizsiniz’ isimli yarışma programında jüri üyeliği de yapan Namal, oyunculuk kariyerine çeşitli sinema filmleri ve dizi projeleri ile de devam etmiştir.  

Uzun yıllar kendisi gibi oyuncu olan Oktay Kaynarca ile aşk yaşayan Namal, Kaynarca ile 2002 yılında dünya evine girmiş fakat 2008 yılında ayrılma kararı alarak evliliklerini sonlandırmışlardır. Sonrasında Başar Savur ile 3 sene kadar bir birliktelik yaşayan güzel oyuncu, ardından ünlü reklamcı Ahmet Serdar Oral ile bir ilişki yaşamıştır ve bu evlilikten Nefes isminde bir de erkek çocuğa sahip olmuştur.  Eşi Ahmet Serdar Oral 6 Ekim 2020 tarihinde kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir.

Oğlak burcu özelliklerini taşıyan Melahat Özgü Namal, 1.64 metre uzunlukta ve 55 kilogram ağırlıktadır. 

Melahat Özgü Namal'ın rol aldığı bazı diziler ve filmler:

2002- Havada Bulut

2009-2011- Hanımın Çiftliği

2012- Koyu Kırmızı

2013- Bu İşte Bir Yalnızlık Var

2013- Merhamet

2014- Benimle Var mısın?

04 Haziran 2020 Perşembe 03:02 - 06 Ekim 2020 Salı 20:55

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Melahat Özgü Namal
Meslek Oyuncu
Yaşı 45 (1978-12-28)
Boyu 1.64
Kilosu 55 KG
Burcu Balık
Göz Rengi Açık Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Ahmet Serdar Oral
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler