Abdulhamit Gül Kimdir?


(2) (1)
Ad Soyad Abdulhamit Gül
Meslek Siyasetçi
Yaşı 47 (1977-03-12)
Boyu 1.81
Kilosu 82 KG
Burcu Balık
Göz Rengi Mavi
Eğitim Ankara Hukuk Fakültesi
Eşi İlknur Gül
Doğum Yeri Gaziantep

Biyografi

Abdulhamit Gül, 12 Mart 1977 tarihinde Saliha ve Cemil çiftinin oğlu olarak Gaziantep’in Nizip ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini Cumhuriyet İlkokulu’nda, orta öğretim eğitimini ise Nizip İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamış ve lise öğrencisi olduğu yıllarda çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşları’nın gençlik kollarında etkin bir şekilde yer almıştır.  

Yüksek öğretim eğitimi için Ankara Hukuk Fakültesi’ni tercih eden Gül, okulunu başarıyla bitirmiştir.  

Siyasi alanda kendini geliştirmesinin ardından çok sayıda yazı kaleme almış ve güncel konulara ilişkin de değerlendirme yazılarında bulunmuştur. Bu süreçte yazmış olduğu makale ve denemeler, Milli Gazete, Star Gazetesi, Gençlik Dergisi ve Edebiyat Ortamı Dergileri’nde de yayımlanmıştır.  

‘Milli Gençlik Vakfı Üniversitelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı’ görevini de bir süre üstlenmiş olan Gül, sonrasında siyasete resmi anlamda bir geçiş yapmıştır. 
 
Başarılı siyasetçi, Refah ve Fazilet Partileri’nin ‘Ankara İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu’ üyesi olmuş ve sonrasında yoluna ‘Saadet Partisi’ ile devam etmiştir. Burada da 2001 ve 2003 yılları aralığında ‘Genel Başkan Yardımcısı’ görevini üstlenen Abdulhamit Gül, aynı partide 2003 ve 2010 yılları arasında ‘Genel İdare Kurulu Üyesi’ olarak yer almıştır.  

Kasım 2010 ve Eylül 2012 yılları arasında da ‘Has Parti Kurucular Kurulu Üyesi’ olan Gül, bu alanda tecrübelerini katlamaya devam etmiştir.  

Aynı anda HAS Parti Ankara İl Başkanlığı ve Genel Kurulu üyeliğini görevlerini de üstlenen Gül, ardından ‘Hukuki Araştırmalar Derneği’ üyeliği de almıştır.  

Adalet ve Kalkınma Partisi ile HAS Parti’nin birleşme kararının ardından da 30 Eylül 2012 tarihinde düzenlenen AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK üyesi olarak seçilerek, aynı yılın sonlarında 7 Aralık günü Seçim İşleri Başkan Yardımcısı görevine atanmıştır.  

Bu görevini 2 yıl kadar sürdüren Abdulhamit Gül, 14 Nisan 2014 tarihinde de ‘AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı’ olmuştur.  
 
Yoluna milletvekilliği ile devam eden başarılı siyasetçi, 2015 yılının Haziran ayındaki Türkiye Genel Seçimleri’nde ‘Gaziantep Milletvekili’ olmuşlardır.  

13 Eylül’de yapılan AK Parti MKYK toplantısının hemen ardından ise ‘Genel Sekreter’ görevine getirilen Gül, 19 Temmuz 2017 tarihinde de kabine değişikliği sebebiyle Adalet Bakanı görevine getirilmiştir.  

Ak Parti 27’inci dönem Gaziantep 1. sıra milletvekili adayı da olan Abdulhamit Gül, evli ve 3 çocuk babasıdır.  

04 Haziran 2020 Perşembe 02:41

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Abdulhamit Gül
Meslek Siyasetçi
Yaşı 47 (1977-03-12)
Boyu 1.81
Kilosu 82 KG
Burcu Balık
Göz Rengi Mavi
Eğitim Ankara Hukuk Fakültesi
Eşi İlknur Gül
Doğum Yeri Gaziantep
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler