Merve Dizdar Kimdir?


(0) (0)
Ad Soyad Merve Dizdar
Meslek Oyuncu
Yaşı 34 (1986-06-25)
Boyu 1,67
Kilosu 54 KG
Burcu Yengeç
Göz Rengi Ela
Eğitim Yüksek Lisans
Eşi Gürhan Altundaşar
Doğum Yeri İzmir

Biyografi

Merve Dizdar, 25 Haziran 1986 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimini Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nde almış ve başarıyla mezun olmuştur.  

Sonrasında eğitim hayatına devam etme kararı alan Dizdar, Kadir Has Üniversitesi’nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans yapmıştır.  

Tiyatro oyunculuğuna ‘Semaver Kumpanya’ ile başlayan güzel oyuncu, buradaki başarısının ardından sinema filmi oyunculuğu ile kariyerine devam etmiştir.

‘Bir Ses Böler Geceyi’ isimli sinema filmi ile beyaz perde oyunculuğu deneyimi yaşayan başarılı oyuncu, sonrasında çok sayıda yapımda da yer almıştır. 

Geniş Aile, Kavak Yelleri, Bir Yastıkta, Çılgın Dershane Üniversite’de, Doksanlar, Beş Kardeş, Arkadaşlar İyidir, Kertenkele, Vatanım Sensin, Körfez, Organik Aşk Hikayeleri, Yok Artık 2, Mandıra Filozofu, Mucize Doktor gibi dizi ve film projeleri ile seyirci karşısına çıkan Dizdar bu süreçte kendisine bir hayran kitlesi de edinmiştir.  

Güzel oyuncu şimdilerde TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan 'Masumlar Apartmanı' adlı dizide Gülben karakterine hayat vermektedir.

Yengeç burcu özelliklerine sahip olan Merve Dizdar, 1.67 metre uzunlukta ve 54 kilogram ağırlıktadır.  

01 Haziran 2020 Pazartesi 16:45 - 25 Eylül 2020 Cuma 11:53

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Merve Dizdar
Meslek Oyuncu
Yaşı 34 (1986-06-25)
Boyu 1,67
Kilosu 54 KG
Burcu Yengeç
Göz Rengi Ela
Eğitim Yüksek Lisans
Eşi Gürhan Altundaşar
Doğum Yeri İzmir
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler