Mustafa Karataş Kimdir?


(3) (1)
Ad Soyad Mustafa Karataş
Meslek ilahiyatçı
Yaşı 63 (1961-03-20)
Boyu 1.78
Kilosu 75 KG
Burcu Balık
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi
Eşi Bilinmiyor
Doğum Yeri Sivas

Biyografi

Mustafa Karataş, 20 Mart 1961 tarihinde Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Gürün ilçesinde doğmuş ve 5 yaşında ailesi ile birlikte Karabük’e taşınma kararı almışlardır. İlköğretim eğitimini Karabük’te tamamlayan Karataş, orta öğretim eğitimine ise Karabük’te başlamış fakat İmam Hatip Lisesi’ni Sakarya’da tamamlamıştır.  

Yüksek öğretim eğitimi için İstanbul’a gelmiş ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Hadis alanında yapmış ve 1998 yılında da doktorasını yapmıştır.  

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde ‘Yardımcı Doçent’ olarak görev alan Karataş, 2008 yılında Doçent, 2013 yılında da ‘Profesör’ olmuştur.
 
İstanbul Üniversitesi’nde çalışmaya devam eden Karataş, İlahiyat Fakültesi’nde Hadis Anabilim Dalı Başkanlığı, Rehberlik Danışmanlık Birimini Başkanlığı ve Fakülte Kurulu Üyeliği gibi çeşitli görevler de üstlenmiştir.  

Dini bilgisini paylaşmak adına 2004 yılında televizyon ekranlarında yer almaya başlayan Mustafa hoca, ‘Cuma Sabahları’ ve ‘Muhabbet Kapısı’ gibi programlarla da 500’den fazla canlı yayında yer almıştır.  

Günümüzde de İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi görevini hala üstlenen Karataş, İngilizce ve Arapça dillerini de çok iyi bilmektedir.  

İHAM Onursal Başkanlığının yanı sıra yurtiçi ve yurtdışında da çok sayıda konferansta yer alan Mustafa Karataş, Show Tv ekranlarında yayınlanan ‘Zahide Yetiş ve Mustafa Karataş’la isimli programda da dini bilgilerini toplumla paylaşmayı sürdürmektedir.  

27 Mayıs 2020 Çarşamba 11:43 - 30 Mayıs 2020 Cumartesi 19:28

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Mustafa Karataş
Meslek ilahiyatçı
Yaşı 63 (1961-03-20)
Boyu 1.78
Kilosu 75 KG
Burcu Balık
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi
Eşi Bilinmiyor
Doğum Yeri Sivas
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler