Emel Müftüoğlu Kimdir?


(1) (1)
Ad Soyad Emel Müftüoğlu
Meslek Şarkıcı
Yaşı 62 (1961-10-14)
Boyu 1,56
Kilosu 50 KG
Burcu Terazi
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lise
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İzmir

Biyografi

Emel Müftüoğlu, 14 Ekim 1961 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Kökeni Afyonkarahisar’a dayanmaktadır.  

Babası asker olduğu için ilköğretim ve orta öğretim eğitimini farklı şehirlerde tamamlayan Emel Müftüoğlu, uzun bir süre Afyonkarahisar TEK görevlisi olarak çalışmıştır.  

Profesyonel anlamda müzik hayatına ilk adımını 1985 yılında atan Emel Müftüoğlu, Güneş Gazetesi’nin düzenlediği müzik yarışmasında da birinci olmuştur. Aynı yarışmada ikincilik elde eden Erdal Çelik ile ikili olma kararı aldıktan sonra ise kuruculuğunu Atilla Özdemiroğlu’nun yapmış olduğu ART’te 1985 yılında ‘Öyle Bir Aşk’ ve 1988 yılında da ‘Alaturka Benim Canım’ adlı iki albüme imza atmıştır.  

Bu albümlerin ardından Erdal Çelik ile müzikal anlamda ortaklığı bitiren Emel Müftüoğlu, 1989 yılında ise solo kariyerine başlamış ve Şahin Özer Plak’la anlaşmıştır. İlk albümünü 1990 yılında ‘Karlar Düşer’ ismiyle yayınlayan şarkıcının albümünde yer alan ‘Hangimiz’ isimli parça, Yunan şarkılarına Türkçe söz yazılarak yapıldığı için dikkat çekmiştir.

İkinci albümünü ‘Faka Bastın’ ismiyle yayınlayan Emel Müftüoğlu’nun Korkuyorum şarkısına çekmiş olduğu klip büyük ses getirmiştir.

1995 yılında Sezen Aksu ile tanışan şarkıcı, ondan iki şarkı alarak ‘Hovarda’ teklisini yapmış ve en çok satan tekli albüme adını yazdırmıştır. Ayrıca şarkının klibi, ‘Euro Video Grand Prix’te 16 ülke arasında 51 puan alarak yedinci seçilmiştir.  

Ruhun Duymaz, Bana Özel, Mucize gibi albümlere de imza atan Emel Müftüoğlu’nun ‘Gel Günaha Girelim’ isimli şarkısı ise büyük bir ün edinmiştir. Sonrasında eski şarkılarından olan ‘Kal Benimle’ ve ‘Çal Beni’yi tekrar seslendiren şarkıcı, ‘Kal Benimle’ şarkısını kızı Çağrı ile söylemiştir.  

Şarkıcılığının yanı sıra pop müzik sanatçılarının art direktörlüğünü de yapan Müftüoğlu, Ferda Anıl Yarkın ‘Yaralıyım’, Deniz Seki ‘Anlattım’, Fulden Uras ‘Birileri Gelse’ gibi albümlerin kaset kapaklarının dışında her şeyiyle bizzat ilgilenen şarkıcı, 2002 yılında ise ‘Arabesk’ adıyla bir albümünü daha yayınlamıştır. Özellikle de albümdeki ‘İllallah’ şarkısı radyolarda en fazla çalınan parçalardan biri olmuştur.  

2007 yılında çıkartmış olduğu ‘Eğlenilecek Kızlar Evlenilecek Kızlar’ şarkısı pek çok gazetede haber konusu olurken, şarkıcı 2016 yılında ‘Emel ile Yeniden’ albümünü de müzik piyasasına sürmüştür.

Şarkıcılığının yanı sıra oyunculuk da yapan Emel Müftüoğlu, Şen Dullar, Bay E, Aşk Olsun, Sessiz Gece, Zoraki Başkan, Son Ağa, Çocuklar Duymasın gibi pek çok yapımda da yer almıştır.  

Emel Müftüoğlu ayrıca, Emel İçgüdü, İdil Çeliker ile Emelce Sabahlar, Çifte Kavrulmuş, Kadınca Çarkıfelek gibi programların sunuculuğunu da üstlenmiştir.  

Terazi burcu özelliklerine sahip olan Emel Müftüoğlu, 1.56 metre uzunlukta ve 50 kilogram ağırlıktadır.  

Emel Müftüoğlu’nun bazı albümleri:

1990 – Karlar Düşer

1994 – Emel’ce

1995 – Ruhun Duymaz

2000 – Mucize  

2004 – Çok Ayıp

2016 – Emel ile Yeniden

30 Aralık 2020 Çarşamba 19:18 - 30 Aralık 2020 Çarşamba 19:18

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Emel Müftüoğlu
Meslek Şarkıcı
Yaşı 62 (1961-10-14)
Boyu 1,56
Kilosu 50 KG
Burcu Terazi
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lise
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İzmir
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler