Ceyda Düvenci Kimdir?


(3) (3)
Ad Soyad Ceyda Düvenci
Meslek Oyuncu
Yaşı 47 (1977-04-16)
Boyu 1,73
Kilosu 64 KG
Burcu Koç
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Bülent Şakrak
Sevgilisi -
Doğum Yeri Bursa

Biyografi

Ceyda Düvenci, 16 Nisan 1977 tarihinde Bursa’da doğmuştur. Annesinin adı Zümrüt, babasının adı İsmail’dir. Kökeni Selanik’e dayanmaktadır. Anne tarafı ise Tekirdağlıdır.  

Annesinin aracılığıyla ilköğretim eğitimi sürecinde İngilizce dersleri almış ve iyi bir seviyede yabancı dil öğrenmiştir. Orta öğretim eğitimine Bursa Anadolu Lisesi ile devam eden Ceyda Düvenci, yüksek öğretim eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamlamıştır.  

Oyunculuğa duyduğu ilgi nedeniyle kariyerine bu alanda devam etme kararı almış ve kameralar karşısına ilk kez 1995 yılında ‘Palavra Aşklar’ isimli televizyon dizisi ile geçmiştir. 1997 yılında Star Tv’nin düzenlemiş olduğu güzellik yarışmasına da katılan oyuncu, burada Türkiye 3’üncüsü seçilmiştir.

Güzellik derecesinin ardından ‘Sabah Şekerleri’ programını sunmaya başlayan Ceyda Düvenci, kısa sürede tanınmış ve büyük bir hayran kitlesi edinmiştir.

2000 yılında Kaan Girgin ile dünya evine giren başarılı oyuncunun bu evliliği 2002 yılında sonlanmıştır. Evlilik sürecinde ise oyunculuğa ara vermiş ve boşandıktan sonra kendisini oyunculuğa adamıştır.  

Oyunculuk workshoplarının yanı sıra İstanbul Bilgi Üniversitesi’ndeki ‘Film Okuma Atölyesi’ne ve İtalyanca kursuna giden güzel oyuncu, ayrıca fotoğrafçılığa da merak sarmış ve çekmiş olduğu fotoğrafları karanlık odada basmaya başlamıştır.  

'Zalim' dizisi ile tekrar izleyici karşısına geçen Düvenci, Sil Baştan, Kasırga İnsanları, Maki gibi pek çok yapımda da yer almıştır.  

Dizi oyunculuğunun yanı sıra çeşitli tiyatro oyunlarında da sahne alan oyuncu, ‘3. Türden Yakın İlişkiler’ isimli oyundaki başarısı ile ‘Selim Naşit Ödülleri’ne ‘En İyi Kadın Komedi Oyuncusu Adayı’ olarak gösterilmiştir.  

2008 yılında ikinci evliliğini Engin Akgün ile yaşayan Ceyda Düvenci’nin bu beraberliği ise 2013 yılında sonlanmıştır. Bu evliliğinden Melisa Nur adında bir kızı olmuştur.

2015 yılında da Bülent Şakrak ile üçüncü kez nikah masasına oturmuştur. Çiftin Okan Ali adında bir oğlu dünyaya gelmiştir.  

Usta oyuncu, Doktorum, Çocuk Deyip Geçme, Şimdi Sıra Sende, Cici Kızlar, Buyur Bi’De Burdan Bak gibi pek çok programın sunuculuğunu da üstlenmiştir.  

Çiçek Taksi, Baba, Böyle Mi Olacaktı?, Binbir Gece, 8. Gün, Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi? gibi pek çok yapımda da yer alan başarılı oyuncu, şimdilerde ise Exxen isimli dijital platformda yayınlanacak olan ‘Öğrenci Evi’ adlı dizi ile izleyici karşısına çıkmaktadır.  

Koç burcu özelliklerine sahip olan Ceyda Düvenci, 1.73 metre uzunlukta ve 64 kilogram ağırlıktadır.

Ceyda Düvenci’nin rol aldığı bazı diziler ve filmler:

2003 – Abdülhamit Düşerken (Zekiye) (Sinema Filmi)

2004 – Sil Baştan (Kiraz) (TV Dizisi)

2005 – Bir Varmış Bir Yokmuş (Sinema Filmi)

2007 – Binbir Gece (Bennu) (TV Dizisi)

2010 -  Ejder Kapanı (Cavidan) (Sinema Filmi)

2021 - Öğrenci Evi (İnternet Dizisi)

30 Aralık 2020 Çarşamba 11:38 - 30 Aralık 2020 Çarşamba 11:39

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Ceyda Düvenci
Meslek Oyuncu
Yaşı 47 (1977-04-16)
Boyu 1,73
Kilosu 64 KG
Burcu Koç
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Bülent Şakrak
Sevgilisi -
Doğum Yeri Bursa
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler