Elfin Tataroğlu Kimdir?


(1) (1)
Ad Soyad Elfin Tataroğlu
Meslek Siyasetçi
Yaşı 46 (1978-01-01)
Boyu -
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Doktora
Eşi Bilinmiyor
Sevgilisi -
Doğum Yeri İzmir

Biyografi

Elfin Tataroğlu, 1978 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Orta öğretim eğitimini Saint Joseph Fransız Lisesi’nde tamamlamıştır.  

Yüksek öğretim eğitimine Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ile devam eden Elfin Tataroğlu, Accademia Italiana Floransa’da tasarım ve dil eğitimi almıştır.  

Sonrasında eğitimine devam etme kararı alarak, İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisans yapmış ve günümüzde de İstanbul Üniversitesi İşletme Yönetimi ve Organizasyon üzerine doktora yapmaktadır.  

Liderlik, elektronik öğrenme ve örgüt kültürü konularında akademik çalışmaları bulunan Elfin Tataroğlu, İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca bilmektedir.  

2010 ve 2012 yıları arasında CHP Kadın Kolları MYK Üyeliği yapmış ve İzmir 2. Bölge 24. Dönem Milletvekili Adayı olmuştur.  

34. Kurultay Divan Yazman Üyeliği’nin yanı sıra Konak ilçesi’nden İl Kongre Delegesi ve İzmir Kurultay Delegesi seçilen Tataroğlu, CHP 18. Olağanüstü Kurultayı’nda BYKP’den Parti Meclisi Üyesi olarak da seçilmiştir.  

Doktora seviyesinde akademik araştırma yapan siyasetçinin kaleme aldığı siyasi makaleler de gazetelerde yayımlanmaktadır.  

Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans programında da öğretim görevlisi olarak ders veren Elfin Tataroğlu, evli ve bir çocuk annesidir.  

19 Aralık 2020 Cumartesi 18:51

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Elfin Tataroğlu
Meslek Siyasetçi
Yaşı 46 (1978-01-01)
Boyu -
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Doktora
Eşi Bilinmiyor
Sevgilisi -
Doğum Yeri İzmir
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler