Bekir Pekdemirli Kimdir?


(1) (0)
Ad Soyad Bekir Pekdemirli
Meslek Siyasetçi
Yaşı 50 (1973-11-10)
Boyu -
Burcu Akrep
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Doktora
Eşi Ahu Pekdemirli
Doğum Yeri İzmir

Biyografi

Bekir Pekdemirli, 10 Kasım 1973 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Babası siyasetçi Ekrem Pekdemir’lidir.  

Yüksek öğretim eğitimine Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde devam etmiş ve sonrasında Başkent Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisans yapmıştır.  

Eğitimine devam etme kararı alan Pekdemirli, doktora çalışmalarını da Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır.  

Girişimciliğe gıda, teknoloji ve otomotiv alanında başlamış ve çok sayıda şirket kuruluşunda da yöneticilik gibi görevlerde yer almıştır.  

Alanında başarı edinen Bekir Pekdemirli, Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşunda yer alan bir seramik firması ve halka açık bir gıda firmasında da ‘Genel Müdür’ koltuğunda oturmuş, ‘McCain Foods’ isimli şirkette de üst düzey yöneticilik görevini üstlenmiş ayrıca aynı şirketin danışmanlık ilişkilerini de yürütmüştür.  

Pekdemirli kariyerine Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ve Albaraka Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği ile de devam etmiştir.  

Aynı zamanda Tarkem Tarihi Kemeraltı A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Ruh Sağlığı Tedavi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Anadolu Otizm Vakfı Mütevelli Üyeliği, Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği Üyeliği de bulunmaktadır.  

Pekdemirli, Ege Tv’de haftalık ekonomi programı ile de adını duyurmuş ve durum değerlendirmeleri de yapmıştır.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanı’ olarak görevlendirilen başarılı siyasetçi, 10 Temmuz 2018 tarihinden bu yana da görevini sürdürmektedir.  

Bekir Pekdemirli, evli ve dört çocuk babasıdır.  

19 Aralık 2020 Cumartesi 10:54

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Bekir Pekdemirli
Meslek Siyasetçi
Yaşı 50 (1973-11-10)
Boyu -
Burcu Akrep
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Doktora
Eşi Ahu Pekdemirli
Doğum Yeri İzmir
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler