Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kimdir?


(1) (0)
Ad Soyad Mehmet Muharrem Kasapoğlu
Meslek Siyasetçi
Yaşı 48 (1976-01-01)
Boyu -
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Doktora
Eşi Betül Kasapoğlu
Sevgilisi -
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.

Eğitimine devam etme kararı alan Kasapoğlu, aynı okulda ‘Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim’ programında yüksek lisans yapmıştır.  

Sonrasında Amerika Birleşik Devletleri’nde Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yönetim organizasyonu alanında da araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak görev almıştır.  

Yüksek lisansını Palm Beach Atlantic Üniversitesi’nde işletme alanında yapmış ve İstanbul Üniversitesi’nden de yerel istihdam alanındaki çalışması ile doktorasını tamamlamıştır.  

Hem Türkiye’deki hem de yurt dışındaki öğrencilik yıllarında sivil toplum kuruluşlarında da etkin olarak görev alan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yöneticilik görevini de üstlenmiştir.  

Başarılı siyasetçi, özel sektörde uluslararası ticaret alanında da görev almış ve Başbakanlık Müşavirliği’ne 2009 yılında atanmıştır.  

Milli Eğitim Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı gibi çeşitli görevlerde de yer alan Kasapoğlu, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ile Osman Aşkın Bak’ın yerine Spor Toto Teşkilat Başkanı görevine alınmıştır.

Ayrıca Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin ilk ‘Gençlik ve Spor Bakanı’ olarak da kayıtlara geçmiştir. 2018 yılından bu yana da Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı görevini sürdürmektedir. 

18 Aralık 2020 Cuma 10:15

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Mehmet Muharrem Kasapoğlu
Meslek Siyasetçi
Yaşı 48 (1976-01-01)
Boyu -
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Doktora
Eşi Betül Kasapoğlu
Sevgilisi -
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler