Alişan Kimdir?


(2) (0)
Ad Soyad Serkan Burak Tektaş
Meslek Sanatçı
Yaşı 47 (1976-06-19)
Boyu 1,77
Kilosu 70 KG
Burcu İkizler
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lise
Eşi Buse Varol
Sevgilisi -
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Alişan, 19 Haziran 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Gerçek adı Serkan Burak Tektaş’tır. Kökeni Bingöl’e dayanmaktadır.  

Küçük yaşlarda müziğe olan yeteneği ailesi tarafından keşfedilmiştir. Henüz 2 yaşında olmasına rağmen, İbrahim Tatlıses’in ‘Sabuha’ ve ‘İzzet Altınmeşe’nin ‘Maden Dağı’ isimli şarkılarını ezbere okumuştur.  

Küçükken pilot olmayı hayal eden Alişan, üniversite sınavında istediği puanı kazanamadığı için müziğe yönelmiştir. Lise 1’inci sınıfta babasının desteği ile ilk kasetini yapmış olsa da bunu ilk kaset çalışması olarak kabul etmemektedir.

Dedesi ile dayısının yakın arkadaşı Prestij Müzik’in ortağı olan Hilmi Topaloğlu tarafından keşfedilmesinin ardından ise profesyonel anlamda müziğe ilk adımını atmıştır.  

Prestij Müzik’in diğer ortakları olan Mahsun Kırmızıgül ve Burhan Aydemir’in destekleri ile ilk albümü ‘Aşık Oldum’u 1996 yılında yayınlayan Alişan, bu albümle ün edinmiştir.  

1997 yılında ‘Sana Bir Şey Olmasın’ isimli ikinci albümü ile büyük bir dinleyici kitlesi edinen sanatçı, ‘Kralı Gelse’ isimli şarkısıyla da önemli bir çıkış yakalamıştır.  

Sonrasında Kara Çadır, Var Ya, Söz Mü?, Kalbim Ellerinde, Olay Bitmiştir, Kimselere Güvenmiyorum, Sevgilerimle gibi albümlerini de yayınlayan başarılı sanatçı, 2018 yılında Buse Varol ile dünya evine girmiştir. Bu beraberliğinden de Burak isminde erkek çocuğu sahibi olmuştur. Şimdilerde de çift ikinci bebeklerini beklemektedir.

Müzik kariyerinin yanı sıra oyunculuk da yapan Alişan, Aynalı Tahir, Kurt Kapanı, Papatya ile Karabiber, Cennet Mahallesi, Dostlar Mahallesi, Aşkına Eşkıya gibi yapımlarda da yer almıştır.  

Sunuculuk kariyeri de bulunan Alişan, Alişan’lı Gece, Mavi Ay, İlle De Roman Olsun, Her Şey Dahil gibi programlar ile de izleyici karşısına çıkmıştır. Şimdilerde ise Star Tv ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Demet ve Alişan’la Sabah Sabah’ adlı programın sunuculuğunu Demet Akalın ile üstlenmektedir.  

İkizler burcu özelliklerine sahip olan Alişan, 1.77 metre uzunlukta ve 70 kilogram ağırlıktadır.  

14 Aralık 2020 Pazartesi 17:02 - 19 Aralık 2020 Cumartesi 12:39

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Serkan Burak Tektaş
Meslek Sanatçı
Yaşı 47 (1976-06-19)
Boyu 1,77
Kilosu 70 KG
Burcu İkizler
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lise
Eşi Buse Varol
Sevgilisi -
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler