Özgür Özel Kimdir?


(3) (2)
Ad Soyad Özgür Özel
Meslek Siyasetçi
Yaşı 49 (1974-09-21)
Boyu -
Burcu Başak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Didem Özel
Sevgilisi -
Doğum Yeri Manisa

Biyografi

Özgür Özel, 21 Eylül 1974 tarihinde Manisa’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini doğduğu şehirde tamamlamış ve orta öğretim eğitimi için İzmir’e gitme kararı almıştır.  

İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nde bir süre eğitim almış ve Manisa Lisesi’ne geçiş yaparak lise eğitimini tamamlamıştır.  

Yüksek öğretim eğitimi için Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni tercih eden Özel, okulunu başarıyla bitirmiştir. Mezuniyetinin ardından ise eczacılığa başlamış ve 2007 yılında Türk Eczacılar Birliği’nin yönetim kuruluna girmiştir.  

2009 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Manisa Belediye Başkanlığı’na aday olmuş fakat seçilememiştir. 2011 yılına kadar eczacılık yapan Özgür Özel, sonrasında ilgisi üzerine siyasete atılmaya karar vermiştir.  

2011 yılında Türkiye Genel Seçimlerinde ‘CHP Manisa Milletvekili’ adayı olmuş ve bu sayede Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girmiştir.  

Başarılı siyasetçi, 2014 yılı Yerel Seçimleri için de tekrar Manisa Belediye Başkan Adayı olmuş fakat yine seçilememiştir.  

2015 Kasım ayında yapılan seçimlerde ise CHP Manisa Milletvekilli olarak tekrar seçilen Özel, 18. Olağanüstü Kurultayı’nda CHP parti meclisi üyeliğine seçilmiş ve aynı yıl içerisinde ‘CHP Grup Başkanvekili’ olmuştur.  

Başak burcu özelliklerini taşıyan Özgür Özel 1998 yılında Didem Özel ile dünya evine girmiş ve bu evlilikten bir de çocuk sahibi olmuştur. Ayrıca çok iyi derecede Almanca ve İngilizce konuşabilmektedir.  

14 Aralık 2020 Pazartesi 09:56

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Özgür Özel
Meslek Siyasetçi
Yaşı 49 (1974-09-21)
Boyu -
Burcu Başak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Didem Özel
Sevgilisi -
Doğum Yeri Manisa
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler