Rümeysa Kadak Kimdir?


(10) (2)
Ad Soyad Rümeysa Kadak
Meslek Siyasetçi
Yaşı 28 (1996-05-16)
Boyu -
Burcu Boğa
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Rümeysa Kadak, 16 Mayıs 1996 yılında İstanbul’da doğmuştur. Kökeni Malatya’ya dayanmaktadır. Orta öğretim eğitimini İhlas Anadolu Lisesi’nde tamamlamış ve yüksek öğretim için Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü tercih etmiştir.  

Kadak, 2016 yılında ‘Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı’ olarak seçilmiştir.  

Son 3 senedir Türkiye ve Dünya münazara şampiyonlarının katılmakta olduğu 4 uluslararası ve 2 ulusal münazara turnuvasında koordinatör olarak görev almıştır. Ayrıca ‘Meridyen Münazara Kulübü’nün de başkanlık görevini üstlenmektedir.  

Ulusal ve uluslararası edindiği pek çok ödülün yanı sıra Sivil Toplum Farkındalık Ödülleri’nde de ‘Eğitim Projesi Ödülü’nü almaya layık görülmüştür.  

KADEM, Organize Deliler, Okçular Vakfı gibi çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında da etkin bir şekilde görev üstlenen Kadak, çeşitli projelere de imzasını atmıştır.

Aktif bir şekilde yer aldığı STK’larda üçü uluslararası toplam dört projede de görev almış ve Genç KADEM’de Proje Sorumluluğuna getirilmiştir.  

Meridyen Derneği’nde de ‘Meridyen Genç Koordinatörü’ olarak çalışmalarda yer almış olan Rümeysa Kadak, Daily Sabah ve TRT World adlı medya kuruluşlarında da staj yapmıştır.  

İyi derecede İngilizce konuşabilen Kadak, röportaj yapmak, münazaralara katılım sağlamak, farklı kültürleri araştırarak bilgi edinmek gibi çeşitli ilgi alanlarına sahiptir.  

Dil öğrenme merakı bulunan Kadak, Korece, Almanca ve Fransızca dillerini de öğrenmektedir.  

Türkiye’nin en genç siyasetçisi olan Kadak, 2017 yılında AK Parti’nin Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’nda ‘Başkan Yardımcısı’ görevine getirilmiştir.

2018 yılında yapılan seçimler neticesinde de 22 yaşında iken Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Adalet ve Kalkınma Partisi’nden ‘Milletvekili’ olarak girmiş ve meclise giren en genç milletvekili olarak da kayıtlara geçmiştir.  

Boğa burcu özelliklerine sahip olan Rümeysa Kadak şimdilerde ise TBMM Başkanlık Divanı’nda ‘Katip Üye’ görevini üstlenmektedir.  

09 Aralık 2020 Çarşamba 21:38

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Rümeysa Kadak
Meslek Siyasetçi
Yaşı 28 (1996-05-16)
Boyu -
Burcu Boğa
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler