Mehmet Tevfik Göksu Kimdir?


(4) (1)
Ad Soyad Mehmet Tevfik Göksu
Meslek Siyasetçi
Yaşı 58 (1966-01-01)
Boyu -
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Doktora
Eşi Hacer Göksu
Sevgilisi -
Doğum Yeri Adıyaman

Biyografi

Mehmet Tevfik Göksu, 1966 yılında Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğmuştur. İlköğretim eğitimini doğduğu yerde tamamlamış ve orta öğretim yıllarında İstanbul’a gelmiştir.  

İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Göksu, yüksek öğretim eğitimi için Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nü tercih etmiştir. Lisansını başarıyla tamamladıktan sonra ise eğitimine devam etme kararı vermiş ve 1991-1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır.  

Daha çok sosyoloji alanında akademik çalışmalara yer veren Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde de doktora çalışmalarına başlamış ve ‘Siyaset Sosyolojisi’ alanına yönelmiştir.  

İlgisi üzerine siyasete atılmış ve Refah ile Fazilet Partilerinde ‘İstanbul İl Başkan Yardımcılığı’ görevlerini üstlenmiştir.  

Sivil toplum kuruluşları ile yakın temasını siyasi çalışmaları ile beraber olarak yürütmeyi de başarmış ve ‘Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu’ ve ‘Marmara Bölge Başkanlığı’ görevlerinde de yer almıştır.  

Araştırmacılar Derneği, Teknik Elemanlar Derneği, ASKON ve Adıyamanlılar Vakfı’nda da üyeliği bulunan başarılı siyasetçi, 2009 yılında gerçekleşen Mahalli İdareler Seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından ‘Esenler Belediye Başkan Adayı’ olarak gösterilmiş ve %48 gibi bir oy elde ederek de seçimi kazanarak Esenler Belediye Başkanı olmuştur.

Sonrasında 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri için de AK Parti’den tekrar ‘Esenler Belediye Başkan Adayı’ olarak gösterilmiş ve oylarını da %32 oranda artırmayı başararak %62.7 oranla bu seçimi almıştır. Ayrıca elde etmiş olduğu %32 artış farkı ile, önceki seçime göre oylarını en fazla artıran ‘İlçe Belediye Başkanı’ olarak da kayıtlara geçmiştir.  

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri için de AK Parti’den ‘Esenler Belediye Başkan Adayı’ olan başarılı siyasetçi, bu seçimi de %65.4 oy oranı ile kazanmıştır. Başarılı siyaset insanı ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde ‘AK Parti Grup Başkan Vekilliği’ görevine de getirilmiştir.

İyi derecede İngilizce ve Arapça dillerini konuşabilen Mehmet Tevfik Göksu, evli ve dört çocuk sahibidir.  

30 Kasım 2020 Pazartesi 12:54

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Mehmet Tevfik Göksu
Meslek Siyasetçi
Yaşı 58 (1966-01-01)
Boyu -
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Doktora
Eşi Hacer Göksu
Sevgilisi -
Doğum Yeri Adıyaman
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler