Nusret Gökçe Kimdir?


(2) (1)
Ad Soyad Nusret Gökçe
Meslek Aşçı
Yaşı 41 (1983-04-19)
Boyu 1.64
Kilosu 63 KG
Burcu Koç
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Candy Denat
Doğum Yeri Erzurum

Biyografi

Nusret Gökçe, 1983 yılında Erzurum’da doğmuştur. Babası maden işçisidir ve 5 kardeştir. İki yaşında Erzurum’dan Darıca’ya ailesi ile göç etmiştir. İlköğretim eğitimine Darıca Şahenk Ortaokulu’nda başlamış fakat maddi sıkıntılar sebebiyle eğitimini 6’ıncı sınıfta bırakmak zorunda kalmıştır.  

Bostancı’da yer alan kasaplar çarşısında çalışma hayatına başlayan Nusret Gökçe, uzun yıllar büyük bir kasapta 10 usta ile birlikte çıraklık yapmıştır. Gününün 18 saatini işine ayırmış, kendini özellikle et doğrama alanında uzmanlaştırmıştır.  

2007 yılında İstinye Park’ta yeni açılan bir kasap-restoran konseptinde çalışan Nusret, sonrasında dünyadaki farklı restoran konseptlerini görmek adına Arjantin hedefi ile yola çıkmıştır. Bu süreçte ise cebinde son birikimi ve kredi kartından çekmiş olduğu 7 bin Türk Lirası’nın yanına almıştır.  

Arjantin’de sektöre ilişkin detaylı fikir edinmiş ve Türkiye’ye döndüğünde de aynı yerinde çalışmayı sürdürmüştür.  Pişmiş et türleri arasında yer alan ‘Lokum’, ‘Ceviz’, ‘Kafes’i de ilk defa kendisinin yapmış olduğunu iddia etmektedir. 

Deneyim edinmek adına bir sonraki durağını Amerika Birleşik Devletleri olarak belirleyen Nusret, New York’taki en meşhur dört restoranda ücretsiz olarak çalışmıştır. Sonrasında ise hazırlamış olduğu mönü, ‘New York Times’ gazetesinde yayımlanmıştır.  

Amerika’da 3 ay kaldıktan sonra Türkiye’ye dönmüş fakat işsiz olduğu için kendi yerini açmaya karar vermiştir. Eski arkadaşı olan Mithat Erdem’i bu süreçte kendine yatırımcı olarak seçmiş ve beraber ilk restoranının temelini atmıştır.  

Borcunu 5-6 ay gibi bir süre sonrasında geri ödeyen Nusret, yoluna tek başına devam etme kararı almıştır. Tek başına 2009 yılına kadar devam etmiş ve 2012 yılında ise ‘Doğuş Grubu’ ortaklığına imza atmıştır.  

Geçmişteki maaşının 1.800 Türk Lirası olduğunu fakat şimdi 400 çalışanı olduğunu belirten usta kasap, şimdilerde ise dükkan zincirlerine sahiptir.  

Nusret Gökçe, 1.65 metre uzunlukta ve 60 kilogram ağırlıktadır.  

09 Mayıs 2020 Cumartesi 22:49 - 14 Mayıs 2020 Perşembe 04:07

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Nusret Gökçe
Meslek Aşçı
Yaşı 41 (1983-04-19)
Boyu 1.64
Kilosu 63 KG
Burcu Koç
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Candy Denat
Doğum Yeri Erzurum
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler