İrem Derici Kimdir?


(1) (2)
Ad Soyad İrem Derici
Meslek Sanatçı
Yaşı 37 (1987-03-21)
Boyu 1,67
Kilosu 53 KG
Burcu Koç
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Yüksek Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

İrem Derici, 21 Mart 1987 tarihinde Hulusi ve Jale çiftinin çocukları olarak İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’nü, lise eğitimi ile beraber olarak tamamlayan Derici, yüksek öğretim eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ile devam etmiştir.

Eğitimine devam etme kararı alan Derici, yüksek lisansını da Pazarlama İletişimi alanında yapmıştır. Sonrasında ‘O Ses Türkiye’ isimli yarışma programına katılan Derici, yarı finale kadar da yükselebilmiştir.  

Yarışmaya katıldığı süreçte ‘Monopop’ adlı grup ile Türkiye’de çeşitli yerlerde sahne alan güzel şarkıcı, 2012 yılında da ‘Bensiz Yapamazsın’ isimli bir single çıkarmıştır. Bu sayede profesyonel anlamda müzik hayatına giriş yapan Derici, 2013 yılında da ‘Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı’ isimli ikinci bir single parçaya imzasını atmıştır.  

Aynı yıl ‘İki’ isimli bir maxi single da çıkaran şarkıcı, buradaki ‘Sevgi Olsun Taştan Olsun’ adlı şarkısına video klip ile dinleyici karşısına çıkmıştır. Derici ikinci klibini ise ‘Zorun Ne Sevgilim’ adlı parçaya çekmiştir.

İkinci klibi ile Türkiye Resmi Listesi’nde üç hafta boyunca iki numarada kalmayı başaran şarkıcı, Neşet Ertaş’ın şarkısı olan ‘Neredesin Sen?’ için farklı bir yorum getirerek ününü artırmayı da başarmıştır.  

Kariyerinin zirvesini ‘Kalbimin Tek Sahibine’ adlı şarkısı ile yaşayan Derici, art arda çıkarmış olduğu single çalışmaları ile büyük bir hayran kitlesi edinmeyi başarmıştır.

Şarkıları ile Türkiye’de sık sık çok dinlenenler arasında yer almayı da başararak, kısa bir sürede büyük bir başarıyla imza atan İrem Derici, duygusal video klipleri ile de yüksek izleme oranlarına ulaşmıştır.

2017 yılında Mustafa Ceceli’nin albümü olan ‘Zincirimi Kırdı Aşk’ ve Kıymetlim’in yanı sıra Yonca Evcimik’in ‘Kendine Gel’ adlı single parçasında da düet şarkıcısı olmuş, kendine ait olan ‘Tektaş’ isimli single ile de büyük bir dinleyici kitlesi edinmiştir.  

2014 yılında Rıza Esendemir ile dünya evine giren şarkıcının evliliği 2016 yılında sona ermiştir.

Koç burcu özelliklerine sahip olan İrem Derici, 1.67 metre uzunlukta ve 53 kilogram ağırlıktadır.  

23 Kasım 2020 Pazartesi 15:36

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad İrem Derici
Meslek Sanatçı
Yaşı 37 (1987-03-21)
Boyu 1,67
Kilosu 53 KG
Burcu Koç
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Yüksek Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler